Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podatek - Odliczenie Opłaty Za Internet.

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Lekhu

Lekhu

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 8 marzec 2013 - 13:43

Witam serdecznie,

Jestem świeżo po lekturze artykułu na temat odliczenia opłaty za literaturę fachową od podatku - wliczenie w koszty uzyskania przychodu - gdzie zgodnie z interpretacją skarbówki nie jest to możliwe.

Napisane zostało jednak w tym tekście, że:

"Do kosztów uzyskania przychodów zaliczane będą natomiast wyłącznie koszty bez których przeniesienie własności udziałów nie będzie możliwe."

Co zatem w sytuacji, gdy jedyna moja droga do przeniesienia tejże własności to rachunek dostępny przez Internet - stąd i konieczność posiadania dostępu do Internetu. Czy w tej sytuacji są to koszty na usługę bez której nie byłbym w stanie dokonywać transakcji i stąd stanowią one moje koszty uzyskania przychodu?

Pozdrawiam

• 0

#2 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 19 marzec 2013 - 15:42

Obawiam się, że to będzie identycznie jak tutaj:

http://www.sii.org.p...asy.html#ak6574

Niestety nie ma jednolitej wykładni. I potrafi być tak, że różne US w różnych częściach Polski różnie odpowiadają. Jak ktoś chce mieć 100% pewności jak jego US zareaguje, to musi zwrócić się do swojej Izby Skarbowej z prośba o indywidualną interpretację.

• 0