Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Podatek

Anglia a gra na GPW

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Andrzej Kublik

Andrzej Kublik

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 7 marzec 2013 - 0:39

Witam

Mam duzy problem od 5 lat mieszkam na wyspach, wyjezdzajac z kraju mialem adres zameldowania w Polsce niestety po kilku latach go utracilem. Od kilku lat gram na gieldzie i chcialbym sie rozliczyc a w PIT-38 trzeba podac aktualny adres i ten adres jest przypisany do konkretnego Urzdu Skarbowego. Kiedy zakladalem konto maklerskie to podalem im adres jaki jeszcze malem w Polsce i ten adres widnieje na rozliczeniu PIT-8C Dodam jeszcze ze z innych przychodow (pracy na wyspach) to od 5 lat rozliczam sie w UK gdyz tu pracuje. Wydaje mi sie ze skoro mieszkam w Angli pracuje w Angli a do polski nie jezdze to powininem rozliczac wszystko w Angli???

• 0

#2 Emil025

Emil025

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 7 marzec 2013 - 18:53

a meldunek masz w Angli? Ja myślę, że skoro tam się ze wszystkiego rozliczasz to powinieneś z tych przychodów też się rozliczyć w Angli. Tak sobie myślę, że przykładowo ktoś w Polsce grzjący na zagranicznych giełdach rozlicza się ze wszytskiego w PL to ty powinieneś w UK (według zasady). Ale nie jestem begła w sprawach księgowych i mogę się mylić :/ najbezbieczniej było by przedzwonić do US w dawnym/obecnymmiejscu zameldowania i się dowiedzieć jak to zrobic ;)

• 0

#3 Andrzej Kublik

Andrzej Kublik

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 7 marzec 2013 - 20:47

witam,

Dzis rozmwialem ze swoim biurem maklerskim. Powiedzieli mi ze musze wypelnic formularz zmiany adresu zamieszkania i zostane przydzielony do Trzeci Urzsd Skarbowy Warszawa Srodmiescie a pochodze ze Szczecina i podatku nie musze placic skoro rozliczam sie w kraju w ktorym mieszkam (czyli UK) ale dla pewnosci mam zadzwonic do urzdu i sie dowiedziec czy nie potrzebuja jakiegos potwierdzenia ze mkeszkam i rozliczam sie w UK

PS

nie ma czegos takiego jak meldunek w UK

• 0

#4 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 224 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 19 marzec 2013 - 14:57

I jak to się skończyło? Tak z ciekawości...

• 0

#5 Paweł Taczanowski

Paweł Taczanowski

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 8 lipiec 2014 - 14:38

Z tego co wiem to właśnie trzeci urząd skarbowy jest dla osób z zagranicy. No i jak się skończyło? Płaciłeś w PL czy UK?

• 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie