Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dom Maklerski IDM SA (IDMSA, IDM)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Piotr Kaniuk

Piotr Kaniuk

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 5 grudzień 2007 - 22:04

Przyglądałem się nieco IDMSA no i zastanawia mnie IV kwartał 2006, ogromny wzrost aktywów i zobowiązań. Czy może mi ktoś wyjaśnić skąd się to wzięło.
  • 0

#2 Piotr Kaniuk

Piotr Kaniuk

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 17:50

Lenistwo czy sprawa zbyt błaha by się nią zająć. Mimo wszystko zachęcam do lektury tematu bo warto.
  • 0

#3 Adam Gardełko

Adam Gardełko

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 11 luty 2008 - 20:06

Moja intuicja podpowiada mi, ze skoro wzrosly aktywa i zobowiazania to PRAWDOPODOBNIE spolka wziela kredyt, za który nabyła aktywa. Ale moja skromna osoba nie jest autorytetem w tej dziedzinie. Trzeba zapytac pana Piotra Cieslaka, on zrobi wywiad z prezesem IDM i bedziemy wszyscy wiedziec
  • 0

#4 Grzegorz Kopacki

Grzegorz Kopacki

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 14:15

Dzisiaj bardzo ciekawa sytuacja na IDMSA - rozpiętość ceny względem ceny otwarcia ok. 13% (rano duży spadek - powtórka sytuacji z ostatnich kilku dni, teraz spory względem rynku plus), obroty bardzo duże jak na IDM, do tego zapowiedź "pozytywnej niespodzianki" przez prezesa, jeżeli tak zakończy się dzień - ciekawa sytuacja na wykresie, spółka ostatnio mocno przeceniona, a wyniki dobre :mellow:
  • 0

#5 Waldemar Zacher

Waldemar Zacher

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 20:25

Pytanie w tym miejscu usunąłem jako nieaktualne
  • 0

#6 Waldemar Zacher

Waldemar Zacher

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 23:13

Pytanie powyżej nie jest aktualne. W międzyczasie sobie to wyjaśniłem.

Teraz trzeba mieć nadzieję na odbicie od dna. Podstawy fundamentalne
IDM ma dobre z pewnymi może zastrzeżeniami do FCF. Kilka dni temu na antenie TVN
prezes Leszczyński wyraził wiarę że znacząco (!) przekroczy wynik roku 2007.
Już I kwartał ma pozytywnie zaskoczyć inwestorów. Spółka ma pozyskać
120 mln z akcji i otworzyć bank. Znacząco powinno to zmienić postrzeganie tej
firmy. W tym roku debiutować ma na giełdzie ok 120 firm względem 81 w roku
poprzednim. IDM ma ambicje dużą część tego tortu przejąć. Sądzę, że swoim
wystąpieniem prezes nie wystawiał by na szwank swej wiarygodności. W takiej
firmie ta wartość winna być szczególnie szanowana.

Pozdrawiam
  • 0

#7 Andrzej Wojciechowski

Andrzej Wojciechowski

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 19:15

Bank powoli staje się ciałem, a kurs spada i spada. Co o tym sądzicie?
  • 0

#8 spider87

spider87

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 24 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 10:07

KNF zamiast walczyć z nieuczciwymi prezesami to swoimi działaniami karze głównie akcjonariuszy mniejszościowych. Na tej spółce dobrze to widać.

• 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie