Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Konferencja WallStreet 12

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Katarzyna Mazan

Katarzyna Mazan

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 3 grudzień 2007 - 15:33

Witam,

znane są już miejsce i data konferencji WallStreet_12. Po raz kolejny spotkamy się w scenerii gór w Zakopanem, w dniach 6-8 czerwca 2008 r. w Hotelu Mercure Kasprowy. Szczegóły konferencji już wkrótce na stronie www.sii.org.pl

Katarzyna Mazan
(SII)
  • 0

#2 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 224 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 3 grudzień 2007 - 20:13

Ha! Właśnie, znamy termin. A prace na WallStreet już trwają!
Pytanie do Was, inwestorów. Jakich wykładowców w tym roku chcielibyście zobaczyć na WallStreet?

Pzdr.

Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#3 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 3 grudzień 2007 - 21:48

Proponuję Panów: Białek, Cieślak, Jajuga, Szczepanik i Zaleśkiewicz, powinno być dobrze B) , a na wszelki
wypadek powinna być jeszcze jakaś Pani, to będzie ładnie, ale co do tego to nie mam pomysłu :)

Pozdrawiam
  • 0

#4 Michał Damek

Michał Damek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 8 styczeń 2008 - 16:33

Ja w tym roku zamierzam po raz pierwszy uczestniczyć w tejże konferencji. Czy wiadomo już jak to będzie finansowo wyglądało?

Pozdrawiam.
  • 0

#5 Katarzyna Mazan

Katarzyna Mazan

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 9 styczeń 2008 - 9:01

Witam,

niestety na tą chwilę nie jestem w stanie powiedzieć jaki będzie całkowity koszt udziału w konferencji WallStreet_12. Oczywiście jak co roku, członkowie SII będą mogli skorzystać ze zniżki. Na pewno pojawi się też specjalna oferta First Minute dla osób, które szybko zdecydują się wypełnić formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę.
Ze swojej strony mogę jedynie powiedzieć, że negocjacje z hotelem trwają i wierzę, że jak co roku uda nam się sprostać Państwa oczekiwaniom.

Katarzyna Mazan
(SII)
  • 0

#6 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 9 styczeń 2008 - 18:15

Proponuję cenę rynkową, :rolleyes: tj. wartość indeksu Wig/100 *1PLN za całość - wycena metodą porównawczą :)
* kurs indeksu z dnia opublikowania szczegółowego programu konferencji i szkolenia
lub wartość indeksu Wig 20/100*kurs euro/za dobę - wycena metodą DCF :)
* kurs indeksu z dnia opublikowania szczegółowego programu konferencji i szkolenia
Proszę twardo negocjować, powiedzieć że, bessa czyści nam portfele i musimy się naradzić, a po za tym to wypada
po sezonie i kolejka na Kasprowy znów będzie nieczynna :rolleyes:
*to są osobiste poglądy autora który wraz z forum nie odpowiada za skutki podjętych decyzji przez organizatora
i uczestników :o
  • 0

#7 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 224 postów

Napisany 8 luty 2008 - 10:56

Z rzeczy istotnych, zmieniła się data konferencji.
Teraz będzie 7-9 czerwca (sobota - poniedziałek).
Przypominam, że w niedzielę 8 czerwca odbędzie się mecz Polska - Niemcy, którego wspólne oglądanie oczywiście jest przewidziane w programie.
Na 6 czerwca, dzień przed konferencją, też dla chętnych są przewidziane atrakcje, ale o tym jeszcze nie mogę napisać.

Pozdrawiam

Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#8 Patryk Charkot

Patryk Charkot

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisany 2 marzec 2008 - 14:12

Witam

Oczywiście że się pisze na tegorocznego Walla. Czekam na więcej szczegółów i formularz.

Pozdrowienia z Lublina
  • 0

#9 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 224 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 22:12

Jeżeli ktoś jeszcze nie zauważył (ciężko nie zauważyć), to zapisy trwają. Do 4 kwietnia mamy ofertę First Minute.

Pozdrawiam

Michał Masłowski
SII
  • 0

#10 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 224 postów

Napisany 4 kwiecień 2008 - 22:54

Witam ponownie,

Na stronie WallStreetu mamy pewnie zmiany.

To co najważniejsze, pojawił się program konferencji, już z podziałem na godziny.
Od razu uprzedzam, że jest to program wstępny, aktualny na dzisiaj (4 kwietnia). Od dzisiaj będzie on tylko "rósł", będziemy ciągle dodawali nowych prelegentów i tak pewnie aż do dnia konferencji.

Pozdrawiam
Michał Masłowski
SII
  • 0

#11 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 224 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 20:45

Witam,

Istotna informacja odnoście WallStreetu:
Skończyły się miejsca w hotelu Kasprowy, w związku z czym uruchamiamy dla Was drugi hotel: Geovita (osoby, które jeżdżą na WS od lat, z pewnością pamiętają ten hotel). To co istotne, to to, że w związku z tą niedogodnością przygotowaliśmy dla Was małą obniżkę cen konferencji.

Pozdrawiam
Michał Masłowski
SII
  • 0

#12 Łukasz Dąbrówka

Łukasz Dąbrówka

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 0:15

Pozwolę sobie na wyrażenie KRYTYCZNEJ uwagi nt. konstrukcji programowej konferencji. Po przeczytaniu godzinowego rozkładu (poniżej) w praktyce ZMINIEJSZONO korzyści merytoryczne z konfrenecji
bo trudno jest wybierać między CIEKAWYM tematem a CIEKAWYM tematem.

Ujdzie jeszcze np. klucz na podstawie różnych podejść vide rynki towarowe/fundamentalne pierwszego dnia. Choć osobiście właśnie wolałbym poznać ciekawe (mówię to na podstawie konferencji Gdańskiej) prezentacji nt. analizy fundamentalnej pana Cieślaka ORAZ nt. rynku ropy. Podobnie wygląda stawianie wyborów pan Kuczyński a fale Eliota które w praktyce są znacznie trudniejsze dla osób zainteresowanych spotkaniem i posłuchaniem jednego z bardziej znanych polskich analityków i komentatorów versus praktyczne ujęcie znanego i wywołującego nawet w kuluarach wielogodzinne dyskusje.
No i w końcu co ma zrobić osoba, która chętnie posłucha i pana ZALEWSKIEGO i pana ŚLIWY ???

Jest to tym bardziej nie zrozumiałe, że w ciągu całego pobytu są przerwy na targi AKCJONARIAT, które są przerwą w ciągu 2 dni - 7 godzinną (SIEDEM godzin w których CZEKAM bo ile można być przymuszonym do chodzenia po targach!!!!)

Jeśli mnie nie będzie (a raczej nie będzie) interesowała tematyka targowa to tracę PODWÓJNIE.

Po pierwsze nie mogę pójść na prawie 50% wykładów/prezetnacji ciekawych autorów.
Po drugie tracę czas na DŁUGIE przerwy.

Domyślam się, że w tle jest jakaś korzyść związana z targami, jednak ... :( Nawet jeśli tak, to jak wybrany temat prelekcji mnie nie interesuje to idę na targi/kuluary porozmawiać. Tak było w Gdańsku przecież.

O ile byłem zachwycony sposobem ułożenia materiału w Gdańsku m.in. naprzemienne z prezentacjami firm (dla zainteresowanych). To tutaj jestem rozczarowany. Sądząc po opiniach osób w Gdańsku - będzie takich głosów więcej.

Jedyne kompromisowe rozwiązanie to jest udostępnienie nagrania z pozostałych prelekcji dla uczestników konferencji i stowarzyszenia - w końcu płacimy właśnie m.in. za możliwość spotkania się oraz posłuchania opinii fachowców z tak różnych obszarów rynku.

sobota - 3 godziny

12:30 - 14:00	Targi Akcjonariat 1 

16:15 - 17:45 	Targi Akcjonariat 2

niedziela - 4 godziny

10:30 - 12:00 	Targi Akcjonariat 3

13:30 - 15:00   Targi Akcjonariat 4

17:15 - 18:15 	Targi Akcjonariat 5

[b]Nakładające się programy[/b]

Sobota - 7 czerwca

15:00 - 16:15	  

Wykład 3

Sala A

Andrzej Szczęśniak (ekspert rynku paliw i gazu) - Ceny ropy i paliw - mechanizmy tworzenia i ich wpływ na wartość spółek naftowych

Sala B

Piotr Cieślak (SII) - 10 dowodów na wyższość analizy fundamentalnej nad techniczną

Sala C

dr Piotr Sieradzan (PTE Pocztylion Arka) 

Niedziela - 8 czerwca

9:00 - 10:30

Wykład 5

Sala A

Piotr Kuczyński (Xelion Doradcy Finansowi) - Recesja w USA - koniec, czy początek kryzysu?

Sala C

Paweł Szczepanik (DI BRE) - Praktyczne zastosowanie fal Elliotta na polskim rynku kapitałowym 

12:15 - 13:30

Wykład 6

Sala A

Paweł Śliwa (X-Trade Brokers Dom Maklerski) - Korekta jako najskuteczniejsza formacja cenowa na rynkach walutowych, surowcowych i akcyjnych

Sala C

Grzegorz Zalewski (futures.pl, ekspert Domu Maklerskiego BOŚ SA) - Psychologia inwestora giełdowego - podejście praktyczne 

16:00 - 17:15

Wykład 7

Sala A

dr Tomasz Filipiak (A.M. Studio) - Prawdy i mity o skuteczności analizy technicznej

Sala C

dr Krzysztof Borowski (KBC) - Reguły mafii a giełda

• 0

#13 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 12:24

Szanowny Panie,

Dziękuję za konstruktywną krytykę. Wszelkie uwagi są dla nas bardzo cenne. Mogę jednak Pana zapewnić, że taki, a nie inny harmonogram konferencji został dokładnie przeanalizowany, w tym również skonsultowany z wieloma inwestorami i jest on kompromisowym roziązaniem, dającym inwestorom zarówno mozliwość wyboru interesujących tematów merytorycznych, ale także interesujących spotkań z przedstawicielami spółek. Mamy jednak swiadomość, że dla części uczetsników taki program konferencji nie będzie satysfakcjonujący (nigdy nie uda się zrobić takiego planu, aby każdy był z niego w 100% zadowolony). Wiemy również, że może zaistnieć sytuacja, w której część uczestników chciałaby być jednoczesnie na dwóch lub trzech wykładach. Dlatego właśnie podpisaliśmy w tym roku umowę z firmą, która zapewni nagrania wideo ze wszytskich sal wykładowych. Dzięki temu uczestnik, będąc na jednym wykładzie, będzie mógł zapoznac się później z nagraniami z prelekcji, które odbywały się w sąsiednich salach. W efekcie zaden uczestnik nie straci nic pod względem wiedzy merytorycznej, którą będzie można zdobyć podczas konferencji. Z kolei dyskusje z analitykami, z którymi nie udało się spotkać na wykładach czy też z zarządami, z którymi nie będzie miał Pan okazji porozmawiać na prezentacji, będą możliwe w rozmowach kuluarowych, czy też podczas imprez wieczornych. Ponadto dodam, że część wykładów znanych analityków odbędzie się na jednej sali. Podobnie będzie w przypadku wszytkich paneli dyskusyjnych.

Dodam również, że Targi Akcjonariat nie są jedynie odpowiedzią na potrzeby spólek chcących dotrzeć do inwestora. Ta idea jest w bardzo dużym stopniu odpowiedzią na liczne głosy i oczekiwania inwestorów, którzy bardzo często nie są zadowoleni z komunikacji spółek giełdowych. Tym samym odpowiadając na oczekiwania inwestorów dajemy wielu zainteresowanym możliwość bezposredniej komunikacji z zarządami. Cieszymy się także, że idea bezposredniej komunikacji zdobywa coraz większe uznanie wśród podmiotów giełdowych. Zainteresowanie ze strony spółek udziałem w targach było w tym roku olbrzymie i znacznie przekraczało liczbę dostepnych miejsc. Mając na uwadze wagę i znaczenie edukacji zdecydowaliśmy jednak, że liczba spółek uczestniczących w tagrach będzie praktycznie taka sama, jak w roku ubiegłym.

Pozdrawiam
Piotr Cieślak
  • 0

#14 Adam Gardełko

Adam Gardełko

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 11 maj 2008 - 17:25

Ja rowniez pozwole sobie na konstruktywna krytyke, jako uczestnik zeszłorocznej WallStreet 11. Pierwsza sprawa to uklad i schemat całej konferencji - uczestniczac w niej mialem wrazenie, ze jest to jeden wielki bazar spółek, festiwal reklam, orgia promocji - a nie merytoryczne spotkanie inwestorów indywidualnych z całego kraju. Owszem, odbylo sie kilka ciekawych wykładow tematycznych, jednak najwazniejszy (prof. Jajugi) nie doszedl do skutku a przeciez był on w programie Konferencji przedstawiony. Czy SII pomyslało o jakiejs rekompensacie dla inwestorów w zwiazku z tym faktem? Nie pomyslało!

Równie dobrze mozna było napisac w programie, ze przyjedzie Alan Greenspan i tego nie dotrzymac. Fajny chwyt marketingowy, ciekawe czy w tym roku sytuacja sie powtórzy...

Odbył sie takze wykład (a raczej prezentacja) Pana Cieslaka, ale jego nie potrafie sklasyfikowac poniewaz nie pasuje mi ani do czesci promocyjnej ani do merytorycznej. Ot pare słow o analizie porównawczej... ale niewazne, nie mam pretensji. Kazdy uczy sie całe zycie.

Mam jeszcze jedno pytanie - czemu SII nie wystawia zadnego potwierdzenia płatnosci w momencie gdy uczestnik opłaca uczestnictwo w "kasie SII" w dniu zameldowania?

pozdrawiam serdecznie
ag
  • 0

#15 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 224 postów

Napisany 12 maj 2008 - 22:04

Ja rowniez pozwole sobie na konstruktywna krytyke, jako uczestnik zeszłorocznej WallStreet 11. Pierwsza sprawa to uklad i schemat całej konferencji - uczestniczac w niej mialem wrazenie, ze jest to jeden wielki bazar spółek, festiwal reklam, orgia promocji - a nie merytoryczne spotkanie inwestorów indywidualnych z całego kraju. Owszem, odbylo sie kilka ciekawych wykładow tematycznych, jednak najwazniejszy (prof. Jajugi) nie doszedl do skutku a przeciez był on w programie Konferencji przedstawiony. Czy SII pomyslało o jakiejs rekompensacie dla inwestorów w zwiazku z tym faktem? Nie pomyslało!

Równie dobrze mozna było napisac w programie, ze przyjedzie Alan Greenspan i tego nie dotrzymac. Fajny chwyt marketingowy, ciekawe czy w tym roku sytuacja sie powtórzy...

Profesor Jajuga zadzwonił do nas wieczorem w dniu poprzedzającym jego wykład, że z przyczyn losowych nie będzie mógł dojechać.... Na prawdę nie rozumiem, co więcej mogliśmy zrobić.

Odbył sie takze wykład (a raczej prezentacja) Pana Cieslaka, ale jego nie potrafie sklasyfikowac poniewaz nie pasuje mi ani do czesci promocyjnej ani do merytorycznej. Ot pare słow o analizie porównawczej... ale niewazne, nie mam pretensji. Kazdy uczy sie całe zycie.

Tak się składa, że byłem na wykładzie Piotrka Cieślaka i jego tematyka dotyczyła sprawdzalności rekomendacji, więc również nie za bardzo wiem o co chodzi...

Mam jeszcze jedno pytanie - czemu SII nie wystawia zadnego potwierdzenia płatnosci w momencie gdy uczestnik opłaca uczestnictwo w "kasie SII" w dniu zameldowania?

Wystawia... trzeba poprosić.

Michał Masłowski
  • 0

#16 Adam Gardełko

Adam Gardełko

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 26 maj 2008 - 21:18

Wystawia... trzeba poprosić.

Michał Masłowski

Jak kupuje bułke w McDonaldzie to nie musze prosic o paragon, a w instytucji pozytku publicznego musze? Prosic to ja moge o przysluge, a nie o cos do czego jestescie zobowiazani ustawowo.
Ja rozumiem, ze profesor Jajuga mial sprawy osobiste, ale nie rozumiem czemu ja musialem za to zaplacic? Czy byla rekompensata? Czy byly wyjasnienia?

Pozdrawiam
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie