Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Na czym opieramy swoje decyzje

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#21 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 23 grudzień 2007 - 0:43

Dziękuję za kolejny głos i opinię w dyskusji, tym samym rozwinięcie poprzednich tez, Trochę się zgubiłem
z potraktowaniem tej wypowiedzi jako "odpowiedzi", bo mam wrażenie że pytania nie zadawałem. Co do roli
i znaczenia praktyków to całkowicie się zgadzam, rola praktyków jest nie do przecenienia, i to jest dobrze znany fakt,
może mało eksponowany, ale to już inna bajka w sprawie powodów takiego postępowania. Ja nie łączę w jedno
inwestora i analityka, analityk przy okazji może być inwestorem. Inwestor to zupełnie inna osoba.
Rekomendacje i opinie publikowane , czy głoszone, to dla mnie jeszcze całkiem inna bajka. Na jednym z spotkań
organizowanych przez nasz Oddział rozmawialiśmy na ten temat z analitykiem - praktykiem rynkowym, na ten temat,
tj. rekomendacji :rolleyes: , ciekawie opowiadał. W ciągu lat inwestycji moje osobiste podejście do strony teoretycznej
mocno ewoluowało i obecnie przypisuje tej stronie (teorii) całkiem inną rolę i znaczenie niż kiedyś. Żałuję że dopiero
po wielu latach w właściwy (w mojej opinii) sposób potrafiłem umiejscowić rolę teorii. Wiele lat temu, praktycy z bardzo
dużym i wieloletnim doświadczeniem, przekazywali mi wiedzę na temat roli teorii, ale byłem wtedy za młody lub za
ciemny by trafiło to do mnie w właściwy sposób. Dziś nie ma ich już wśród nas, i nie mam szans oddać im czci i honoru
osobiście. Współcześnie, za bardzo ciekawą wykładnię łączenia teorii i praktyki, a właściwie praktyki i teorii, uważam
wykładnię prof. K. Jajugi, (miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez prof.) Taką syntetyczną
wykładnię tej sztuki można znaleźć m.in w prezentacji z Wallstreet z 2006

Pozdrawiam
  • 0

#22 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 23 grudzień 2007 - 23:51

Witam Panie Tadeuszu :-)
Również się z Panem zgadzam. Oczywiście pytania wprost z Pana strony nie było, natomiast samą formę jak i treść Pana wypowiedzi zinterpretowałem jako pytanie, a właściwie w pewnym stopniu jako zaproszenie do dalszej dyskusji na ten temat :-).
Przy tej okazji życze Panu jak i wszystkim czytającym to forum Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2008 Roku oraz udanych inwestycji :-).
Pozdrawiam :-)
  • 0

#23 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 24 grudzień 2007 - 14:30

Bardzo mi miło. Dziękuję za życzenia. Również Panu życzę Wesołych, Spkojnych Świąt oraz Wszystkiego Dobrego w Nadchodzącym 2008 Roku :)
  • 0

#24 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów
  • Miejscowość:Legionowo

Napisany 30 grudzień 2007 - 17:40

Zbliża się nowy rok, będą podejmowane nowe decyzje, a zarazem podsumujemy decyzje podjęte w starym roku. Z tej okazji życzę wszytkim forumowiczom aby decyzje podjęte w 2008 roku były dobre.
Pozdrawiam :)
  • 0

#25 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 30 grudzień 2007 - 23:50

Witam Panie Krzysztofie :-)
Dziękuję za życzenia i również dla Pana je składam, dodając aby "decyzje ... były bardzo dobre".
Pozdrawiam
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie