Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

TU Europa - wezwanie do sprzedaży akcji

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Andrzej Augustyn

Andrzej Augustyn

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:31

Może mi ktoś poradzi co z tym fantem począć, bo jakoś nigdy się z tym nie spotkałem. :( Żona kupiła sobie w tamtym roku akcje TU Europa po 207 zł. tuż przed dywidendą z platformy Alior Banku. Dywidendę zainkasowała, ale sam wykup akcji był na górce, a potem były tylko spadki. Nie dawno pojawił się komunikat o wezwaniu do sprzedaży. Akcje stojące na wys. około 160 zł. skoczyły do ponad 180 zł. Obecny kurs to 188 zł. Wezwanie zaczyna obowiazywać od jutra czyli zapisy od 27 stycznia 2012 r. i wynosić ma 193 zł/szt. a sam wykup ma wynosić chyba 50 % - niemiecka firma ubezp. (a może 100% - już się w tym gubię).
W zwiazku z powyższym nie wiem kompletnie co doradzić żonie. Ma odsprzedać (zapisać się) - a jesli to gdzie i na jakiej zasadzie ? Czy też trzymać nadal - ale nie wiem czy nie przepadną, albo mocno stracą na wartości te akcje. Proszę o poradę kogoś kto się w tym orientuje i rozumie o co mi chodzi, bo trochę chaotycznie to opisałem :) :unsure:
  • 0