Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Składka członkowska SII a KUP?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Kamil Garbala

Kamil Garbala

    Początkujący Inwestor

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków

Napisany 8 listopad 2011 - 20:35

Witam,
czy składkę członkowską SII można wrzucić w koszty uzyskania przychodu na rozliczeniu rocznym?
  • 0

#2 Jarosław Dzierżanowski (SII)

Jarosław Dzierżanowski (SII)

    Początkujący Inwestor

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 10:55

Kwestia możliwości wrzucenia składki członkowskiej w koszty uzyskania przychodu na rozliczeniu rocznym nie jest jednoznacznie uregulowana w przepisach prawa podatkowego. W związku z powyższym Urzędy Skarbowe mogą prezentować różne podejście do tego zagadnienia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się przez członka SII do Urzędu Skarbowego o wydanie indywidualnej interpretacji prawa podatkowego w przedmiotowym zakresie. Zasady występowania o indywidualne interpretacje podatkowe uregulowane są w art. 14a–14p Ordynacji podatkowej (dalej: o.p.). Dodatkowo – szczegółowe uregulowania dotyczące wniosków znajdują się w dwóch rozporządzeniach Ministra Finansów z 20 czerwca 2007 r.: w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego i w sprawie wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz sposobu uiszczania opłaty od wniosku.

Zgodnie z przepisami Ordynacji Podatkowej wydanie interpretacji podatkowej następuje wyłącznie na pisemny wniosek zainteresowanego. Wniosek taki musi dotyczyć indywidualnej sprawy zainteresowanego. "Zainteresowanym" jest każda osoba, która chce uzyskać wiedzę o stanowisku organów podatkowych o takich stanach faktycznych, które spowodowały lub mogą spowodować dla tej osoby skutki prawne na gruncie szeroko rozumianego prawa podatkowego.

Mając powyższe na uwadze, zachęcamy do zwrócenia się do właściwego organu podatkowego o wydanie w niniejszej sprawie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.
  • 0