Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Propozycje do portfela

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Janusz Miernik

Janusz Miernik

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 październik 2011 - 21:44

Myślę, że tak będzie bardziej przejrzyście jeżeli będzie osobny temat z propozycjami
Można tu nie tylko wpisywać swoje propozycje ale też polemizować na temat propozycji innych

Moja propozycja to Boryszew, mimo różnych opinii na temat tej spółki warto ją mieć w portfelu,
- zbliża się do przebicia linii trendu spadkowego ok. 0,70 zł
- duże obroty i siła relatywna rośnie
- skup akcji własnych
- teoretyczny zasięg ceny to 1,16 do 1,20
- kupno powyżej 0,70
  • 0

#2 Wojciech Jaskółka

Wojciech Jaskółka

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 28 postów

Napisany 16 październik 2011 - 11:54

Witam,
Zakup Boryszewa był już rozważany.
W ostatnim odcinku portfela ostatecznie został odrzucony.
Powód|: "DECYZJA: nie kupujemy - z racji przejęć które miały już miejsce i planowanych trudno oceniać fundamenty spółki, ponadto wyniki grupy są bardzo mocno uzależnione o światowej koniunktury a jej perspektywy są bardzo niepewne"

Pozdrawiam.
  • 0

#3 Rafał Sroka

Rafał Sroka

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów
  • Miejscowość:znienacka

Napisany 16 październik 2011 - 18:44

Tak, to prawda, to byla moja propozycja i zostala odrzucona. Natomiast nie zgadzam sie z uzasadnieniem odrzucenia. Powiem tylko ze od chwili w ktorej zaproponowalem zakup Boryszewa (4.10), jego kurs z 0,46 wzrosl do 0,64 (+39%). Dodatkowy komentarz wydaje się być zatem zbędny ;)
  • 0

#4 Janusz Miernik

Janusz Miernik

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 październik 2011 - 6:40

Zgadzam się z Rafałem, jeżeli są przesłanki do zakupu to trzeba to zrobić a nie czekać na idealną spółkę lub warunki, które nigdy nie będą miały miejsca.
Pewien stopień ryzyka jest wkalkulowany w inwestowanie, są przecież różne mechanizmy zabezpieczające a tak daleko idąca ostrożność jest moim zdaniem nieuzasadniona.
  • 0

#5 Janusz Miernik

Janusz Miernik

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 12:43

niedawno proponowałem zakup akcji KGHM, były przynajmniej dwa mocne sygnały kupna jeden ok. 126 zł i drugi ok 130 zł, przy pierwszej wersji już byłby zysk ok. 15%, chciałbym znać opinie na ten temat i czy ta propozycja była rozważana, później załączę odpowiednie wykresy (jeżeli się uda)

Załączone miniaturki

• KGHM.jpg

• 0

#6 Łukasz Porębski (SII)

Łukasz Porębski (SII)

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 27 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 8:25

Szanowni Państwo,

owszem przyznajemy, że z racji takiej a nie innej strategii Portfela SII transakcje zawierane są zbyt rzadko. Poziom ostrożności jaki przyjęliśmy, tj. trend wzrostowy indeksów polskich i amerykańskich w szczególności, zbyt mocno nas ogranicza, zwłaszcza w obecnym trendzie bocznym. W związku z tym postanowiliśmy w najbliższych miesiącach - jeśli oczywiście sytuacja na rynkach się znacząco nie pogorszy - lekko zmodyfikować naszą strategię aby projekt był ciekawszy dla Państwa, bo to jest najważniejsze.

Pozdrawiamy,

Zespół "Portfela SII"
  • 0