Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosów

Newconnect - spekulacja czy szansa na nadprzeciętne zyski?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:19

Co sądzicie o Newconnect?

Moim zdaniem na razie ten rynek jest za słabo rozwinięty żeby wchodzić na niego większym kapitałem. Nie prowadziłem na razie badań (chociaż w najbliższym czasie będę musiał) jednakże wydaje mi się że nie inwestują tam z tego względu ani FI ani tym bardziej OFE (te chyba nawet nie mogą). Niemniej z pewnością część spółek które tam zadebiutowały ma przed sobą perspektywy.
  • 0

#2 Sebastian Fidura

Sebastian Fidura

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejscowość:Wyszków

Napisany 13 grudzień 2007 - 10:23

Co sądzicie o Newconnect?

Moim zdaniem na razie ten rynek jest za słabo rozwinięty żeby wchodzić na niego większym kapitałem. Nie prowadziłem na razie badań (chociaż w najbliższym czasie będę musiał) jednakże wydaje mi się że nie inwestują tam z tego względu ani FI ani tym bardziej OFE (te chyba nawet nie mogą). Niemniej z pewnością część spółek które tam zadebiutowały ma przed sobą perspektywy.

NC można nazwać dziewiczym lądem, który kusi bogactwami, ale nie wolno zapominać o czychających zagrożeniach. NC moim zdaniem czeka wspaniała przyszłość, jednakże trzeba się uzbroić w cierpliwość. Dużo czasu upłynie zanim przekonają się do tego rynku TFI, a to przecież te instytucje są w posiadaniu kapitału, który jest w stanie rozbudzić nowy rynek.
  • 0

#3 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 13 grudzień 2007 - 12:27

Witam :-)
Małymi kwotami można obracać na NC i również zarobić. Za kilka lat różnice kursowe będą większe w ciągu dnia niż obecnie (wybrane spółki w wybranym dniu), gdy niektórzy gracze zauważą możliwość tworzenia tzw. "wirówek". Zatem bardziej spekulacja połączona z ponadprzeciętnymi zyskami. Tutaj pojawia się pytanie, co to znaczy ponadprzeciętne zyski? Dla kogoś 50% w skali roku jest zadowalającym wynikiem, a dla kogoś innego może to byc słaby wynik.
Pozdrawiam :-)
  • 0

#4 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 13 grudzień 2007 - 21:05

Większe ryzyko, większy zysk :rolleyes: . Jeśli rynek będzie posiadał w miarę płynność, powinna go czekać dobra przyszłość
  • 0

#5 Agnieszka Witkowska

Agnieszka Witkowska

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 4 styczeń 2008 - 20:10

Witam, trafiłam na forum w dniu dzisiejszymi wszystkich pragnę gorąco powitać. obserwuje i inwestuje na rynku NewCo od początku (fakt że to niedawno :lol: ), ale w odpowiedzi: fakt pole popisu dla spekulacji, fakt że irracjonalne trochę zachowania inwestorów w niektórych przypadkach, myślę że jest to spowodowane po troszę przyłączniem się małych graczy. Nadprzeciętne zyski: tak, a przede wszystkim na debiutach :rolleyes: , tyle że do części ze spółek cieżko dotrzeć, gdy przeprowadzają pivate placement, myślę że o to powinni zadbać bardziej doradcy i może sami zarządcu NC. Fakt jest organizowanych sporo spotkań typu "W drodze na NewConnect", ale czy nie ma prostrzych sposobów??

A ostatni mój komentarz: NewCo to moim zdaniem przede wszystkim spora szansa dla spółek, fakt to czasem to maluszki, ale też spółki zepchnięte przez GPW, po to by wogóle ten rynek powstał, ale dla tych podmiotów to przedszkole przed rynkiem podstawowym. Jestem tylko ciekawa czy spółki będą się przenosiły zaraz po osiągnięciu właściwej kapitalizacji czy zostaną na NewCo jak najdłużej???
  • 0

#6 Rafał Piech

Rafał Piech

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejscowość:Neverland

Napisany 5 grudzień 2010 - 18:14

A jak obecnie oceniacie rynek New Connect?
Kilka lub kilkanascie perspektywicznych spolek, czekajacych na przeniesienie na rynek glowny GPW, duzo ciekawych projektow, jeszcze wieksze oczekiwania, zaskakujace zmiany kursow... Jednym slowem rynek NC sie rozwija i robi sie coraz ciekawiej.
W duzej mierze obecnie dominuje na NC spekulacja, ale mozna juz wyroznic przynajmniej kilka projektow, ktore maja duze szanse dac ponadprzecietne zyski. Trzeba tylko troche cierpliwosci i odwagi :-)

I jeszcze cos z innej beczki: czy ktos z Was pamieta jeszcze CeTO (teraz BondSpot)? Teraz zostaly tam juz tylko chyba 2 spolki...
  • 0
everything that has a beginning has an end...

#7 emdżi

emdżi

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 7 luty 2012 - 19:35

Moim zdaniem na NC jest kilka ciekawszych spółek - zaczynając chociażby od ATON HT który został nie tak dawno przeze mnie zakupiony. Solidna spółka, ładne fundamenty, technicznie również niczego sobie, ze sporymi szansami na duży wzrost. Drugą spółką jaką musiałbym wymienić jest READGENE, sporo można było o niej przeczytać nie tak dawno między innymi w Forbes, sporadycznie wymieniana przy tematyce róznego rodzaju prac badawczych czy nowych technologii. Spółki jakim warto poświęcić dłuższą chwilę to Verbicom i PGS SOFT - zwłaszcza ta druga, prawdziwa perła notowań. Mam do nich bardzo duży sentyment, świetnie zarządzane i rozwijane, fundamenty mówią same za siebie. Z tego co mi się wydaje PGS już dwa razy wypłacał dywidendę co może dać do myślenia.

Czy spekulacja czy szansa na ponadprzeciętne zyski? Nie znam większości spółek rynku - interesują mnie głównie spółki z branży IT/Recykling/Technologie. Z własnego doświadczenia wiem, że znalezienia solidnej spółki z tego segmentu zabiera trochę czasu. Kilka lat temu jak zaczynałem przygodę z giełdą zwróciłem uwagę zwłaszcza na PGS i Verbicom - dla dywersyfikacji portfela zdecydowałem się na zakup tej pierwszej. Może tylko raz bałem się o wyniki - zwłaszcza przy komunikacie o "opcjach walutowych" ponieważ część kontraktów rozliczana była w innej walucie niż PLN. Większość inwestorów działających na NC to raczej osoby młode, dopiero zaczynające swoją przygodę z giełdą - myślę, że w większym stopniu przeważają tutaj spekulanci, liczący na szybkie i ponadprzeciętne zyski. Przy tak dużej ilości debiutów i liczbie notowanych spółek ogółem możemy mieć jednak problem z płynnością (podobno wielkość obrotów nie rośnie równie dynamicznie :blink: ) choć jest to już sprawa niedoceniania NC bo o spółkach z tego rynku usłyszeć i poczytać przecież można.
  • 0

#8 Marcin Pabijanek

Marcin Pabijanek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 9 październik 2013 - 20:49

Debiuty na New Connect a płynność, co o tym myślicie?

• 0

#9 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 25 kwiecień 2015 - 10:43

Na NC jak najbardziej da się zarobić Polecam sprawdzić np. firmy takie jak Danks, EBC. Ciężko wyłapać takie perełki. Rynek ciekawszy od GPW ale znacznie bardziej ryzykowny. Moim zdaniem spora część debiutów opuści NC, albo "osiągnie" pułap 1gr i tam zostanie. Co też ważne przy kupnie - sprawdzać na jakiej cenie znajduje się faktyczny popyt (wolumeny transakcji). W debiut na NC wchodziłbym tylko w przypadku dobrej, fundamentalnej znajomości danej firmy.

• 0

#10 krzabr

krzabr

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisany 26 czerwiec 2015 - 16:34

Ja lubię inwestować na NC i pisać o tym rynku - bowiem jest on niedoceniany a wiele firm w nim jest w najszybszej fazie rozwoju. Tylko trzeba uważać na różne tamtejsze patologie. Jeśli ktoś szuka tamtejszych perełek to zapraszam na mój blog - chętnie służę pomocą ;-)

Oto moje wypociny:

Analizy spółek z NC:

http://krzabr.blogsp...liza-spoki.html

http://krzabr.blogsp...oftware-sa.html

http://krzabr.blogsp...co-analiza.html

http://krzabr.blogsp...na-rynkowa.html

Analizy sezonów sprawozdawczych:

http://krzabr.blogspot.com/2015/06/raport-top-nc-q12015.html

http://krzabr.blogsp...iki-q42014.html

Ogólne przemyślenia

http://krzabr.blogsp...c-polskich.html

http://krzabr.blogsp...rice-could.html

Szkoda tylko że poza mną na palcach można policzyć osoby piszące o NC

Edytowany przez krzabr, 26 czerwiec 2015 - 16:35 .

• 0

blog: krzabr.blogspot.com

#11 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 15:35

Mało handluje, więc i mało osób się wypowiada, stąd największym problemem i jednocześnie zagrożeniem jest właśnie wspomniany wcześniej wolumen i płynność. Na bloga oczywiście zajrzę, handel na NC jest dla mnie wciąż najbardziej zyskowną częścią transakcji na akcjach i zawsze chętnie poszukam nowych informacji w wolnej chwili.

• 0

#12 krzabr

krzabr

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 12:12

Chętnie służę pomocą ;-)

Generalnie NC jest dobrym miejscem do osiągania ponad przeciętnych zysków o ile się dokładnie analizuje spółkę w która się pakuje pieniądze (w tym wolumeny, akcjonariat, prawdziwość sprawek) oraz wykorzystuje wszelkie przewagi inwestora indywidualnego ;-)

• 0

#13 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 8 sierpień 2015 - 14:40

Spoko artykuły, przejrzałem. Mam sugestię, bo sam tworzę czasem blogi- masz ciężką dosyć nawigację na stronie, przydałoby się porządkowanie tematycznie oraz linkownia. Zajmuje to sporo czasu, ale później dla odwiedzających przejrzysta strona jest.

• 0

#14 arjaq

arjaq

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisany 8 sierpień 2015 - 14:45

Ups, przepraszam linkownie znalazłem, jest OK. Czyli tylko spis treści np. można dodać podrozdział NC, główne GPW albo małe spółki.

• 0

#15 krzabr

krzabr

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 9 sierpień 2015 - 22:39

@arjaq - spis już jest jakiś czas. Ale powiem szczerze że przerabianie układu w tym blogu nie ma sensu, bo bałagan w kodzie bloga jest spory .

Obecnie uczę się programować i technologii sieciowych aby go po prostu przenieść na lepszą platformę np. chyrp lub ghost. Od razu będę miał dobre fundamenty by dalej go prowadzić a i layout będzie łatwiej mi zmienić

• 0