Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Porozumienie Akcjonariuszy BMP AG

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Piotr Kluza

Piotr Kluza

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 10:30

Zakładam ten wątek aby każdy mógł zadać pytanie i dowiedzieć się interesujących go rzeczy o tym porozumieniu a także aby mógł wypowiedzieć się na temat oceny samej spółki,jej polityki informacyjnej oraz działań w zakresie PR i IR.

Pod auspicjami SII zawarte zostało porozumienie dotyczące zgodnego głosowania na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, którego celem jest zrealizowania takich postulatów jak:

Zobowiązania zarządu BMP AG w celu jak najszybszego rozpoczęcia skupu akcji własnych przez bmp AG i zakończenia programu skupu akcji własnych najpóźniej do końca 1 kwietnia 2008r.

Ustalenie przez spółkę polityki mającej na celu coroczne wypłacanie akcjonariuszom dywidendy.

Zobowiązanie Zarządu do pozyskiwania środków kluczowych dla zarządzania poprzez współpracę z inwestorem instytucjonalnym na rynku polskim, w celu umożliwienia polskim inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym inwestowania w najlepsze na świecie fundusze VC/PE takie jak KKR, Oak Hill Partners, Carlyle Europe Partners, Asia Alternatives Capital Partners, Draper Fisher Jurvetson.

Przekształcenie spółki BMP Polska sp.z.o.o. w BMP Polska S.A. i wprowadzenie jej na giełdę w celu pozyskiwania kapitału na typowe inwestycje Private Equity- czyli obejmowanie udziałów wyłączenie w spółkach polskich tuż przed ich wejściem na giełdę (pre-IPO) lub NewConnect, a następnie sprzedaż i czerpanie z tego zysków przy minimalnym poziomie ryzyka a dużej szybkości obrotu kapitałem.

Celem porozumienia akcjonariuszy jest także wprowadzenie Spółki przedstawiciela porozumienia jako specjalisty od Public Relations i budowania pozytywnego wizerunku spółki, w celu lepszego informowania rynku o dokonaniach tych spółek oraz tym samym zwiększenia ich wartości na rynku.

Jeżeli chcą Państwo jako akcjonariusze mniejszościowi spółki bmpAG podpisać porozumienie z SII bardzo prosimy o wypełnienie poniżej wzoru Porozumienia Akcjonariuszy znajdującego się na stronie SII i przesłać w dwóch kopiach do siedziby Stowarzyszenia (ul. Długopolska 22, 50-560 Wrocław). Po podpisaniu przez przedstawiciela SII jedna z kopi zostanie odesłana do akcjonariusza, który jest stroną w umowie. Pełnomocnictwo proszę przesłać w jednej kopi.
  • 0

#2 Konrad Smok

Konrad Smok

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 listopad 2007 - 13:27

Witam,

przyłączam się do apelu pana Piotra. Zależy nam, aby zrzeszyć jak największą ilość inwestorów indywidualnych, będących akcjonaiurszami spółki bmp AG. Niestety o działaniach spółki nie wiele słychać, daremnie też szukać większej wzmianki w prasie nt. wyników, planów, cz też konkretnych rezultatów ze strony bmp. A przecież spółka ma się czym pochwalić. Z sygnałów napływających do SII wynika także, że również w samej spółki niekiedy dość trudno uzyskać konkretne informacje.
Wierzymy, że Porozumienie Akcjonariuszy może mieć istotny wpływ na kształtowanie wizerunku spółki.

Wszelkie informacje nt. przystąpienia do porozumienia można znaleźć na naszej stronie, w zakładce interwencje. W razie pytań proszę o kontakt pod adresem ksmok@sii.org.pl lub bezpośrednio na numer tel. (071) 332-95-66

Pozdrawiam serdecznie
Konrad Smok
  • 0

#3 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 29 listopad 2007 - 20:48

Piotrze mam groszowe jak ci wspominałem jesli pomogą to sie podłacze
  • 0

#4 Jarosław Dominiak (SII)

Jarosław Dominiak (SII)

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 2:21

Piotrze mam groszowe jak ci wspominałem jesli pomogą to sie podłacze

Piotrek

Tak jak mówiłem na walnym tez mam za drobne tego BMP, też się podłączę. Dobrze, że to Ty jesteś inicjatorem tego porozumienia bo zaraz by wyszło, że prezes SII robi sobie prywatę i inicjuje porozumienia w spółkach, których akcje sam posiada :)
Panowie mam nadzieję, że jak tylko trochę rozbujamy (to nie jest żadna aluzja do Ciebie Tomek :)) to forum to odzew będzie większy i takie porozumienia będą częściej kiełkować i rosnąć w siłę. Dlatego jak możecie promujcie to miejsce, my ze swojej strony sami też będziemy wprowadzali narzędzia mające na celu popularyzację tego miejsca

pzdr
Jarek Dominiak (SII)
  • 0

#5 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 4 grudzień 2007 - 17:35

Jarku odróżnij cienką granicę grzechów własnych ...od oskarżeń! :) Kazda akcja w obronie mniejszosciowych jest ryzykiem historia nas oceni...! :rolleyes:
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie