Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Inwestycje w New Connect

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin Duda

Marcin Duda

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 5 sierpień 2010 - 12:55

Szanowni Państwo!
Chciałbym uzyskać odpowiedź być może dla niektórych na banalne pytanie: Jak inwestować na rynku New Connect? Do tej pory interesowałem się głównie Forexem- gdzie sprawa jest jasna - założyłem rachunek u brokera, wpłaciłem depozyt zabezpieczający ściągnąłem platformę inwestycyjną Meta Trader i po sprawie. A jak ma to się do New Connect. Co trzeba zrobić aby móc handlować akcjami firm z NC.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
Marcin
  • 0

#2 Marcin Cichoński

Marcin Cichoński

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 5 sierpień 2010 - 16:27

Co trzeba zrobić aby móc handlować akcjami firm z NC.

Inwestowanie w akcje z New Connect w zasadzie nie różni się niczym od inwestowania w 'zwykłe' akcje.
Zakłada się rachunek dotyczący giełdy i w zależności od DM przelewa się na niego środki przeznaczone na zakup akcji (np. DM BOŚ) lub korzysta się z środków dostępnych na rachunku bankowym (DM BRE BANK). Może być konieczne ewentualnie zainstalowanie dodatkowej aplikacji (np. NOL3 w przypadku DM BOŚ).

To oczywiście jeśli już wcześniej nie miałeś u nich rachunku.
  • 0
Pozdrawiam
Marcin

#3 Marcin Duda

Marcin Duda

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 6 sierpień 2010 - 8:32

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
  • 0

#4 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 8 sierpień 2015 - 14:32

Tylko nazwę spółki trzeba znać, a notowania spółek z NC wyszukasz np. tutaj. Każdy rachunek maklerski obecnie automatycznie znajduje, czy spółka jest z NC, czy głównego GPW. Tyle, że notowania są gdzie indziej, a poza tym samo handlowanie nie różni się właściwie niczym - prowizje jednakowe, można też handlować w ramach IKZE, IKE. Jest jeszcze różnica w kwestiach sprawozdawczości firm, ale prawdopodobnie to się zmieni w związku z regulacjami UE.

• 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie