Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Inwestycje w New Connect

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Marcin Duda

Marcin Duda

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 5 sierpień 2010 - 12:55

Szanowni Państwo!
Chciałbym uzyskać odpowiedź być może dla niektórych na banalne pytanie: Jak inwestować na rynku New Connect? Do tej pory interesowałem się głównie Forexem- gdzie sprawa jest jasna - założyłem rachunek u brokera, wpłaciłem depozyt zabezpieczający ściągnąłem platformę inwestycyjną Meta Trader i po sprawie. A jak ma to się do New Connect. Co trzeba zrobić aby móc handlować akcjami firm z NC.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
Marcin
  • 0

#2 Marcin Cichoński

Marcin Cichoński

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 5 sierpień 2010 - 16:27

Co trzeba zrobić aby móc handlować akcjami firm z NC.

Inwestowanie w akcje z New Connect w zasadzie nie różni się niczym od inwestowania w 'zwykłe' akcje.
Zakłada się rachunek dotyczący giełdy i w zależności od DM przelewa się na niego środki przeznaczone na zakup akcji (np. DM BOŚ) lub korzysta się z środków dostępnych na rachunku bankowym (DM BRE BANK). Może być konieczne ewentualnie zainstalowanie dodatkowej aplikacji (np. NOL3 w przypadku DM BOŚ).

To oczywiście jeśli już wcześniej nie miałeś u nich rachunku.
  • 0
Pozdrawiam
Marcin

#3 Marcin Duda

Marcin Duda

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 6 sierpień 2010 - 8:32

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
  • 0

#4 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 8 sierpień 2015 - 14:32

Tylko nazwę spółki trzeba znać, a notowania spółek z NC wyszukasz np. tutaj. Każdy rachunek maklerski obecnie automatycznie znajduje, czy spółka jest z NC, czy głównego GPW. Tyle, że notowania są gdzie indziej, a poza tym samo handlowanie nie różni się właściwie niczym - prowizje jednakowe, można też handlować w ramach IKZE, IKE. Jest jeszcze różnica w kwestiach sprawozdawczości firm, ale prawdopodobnie to się zmieni w związku z regulacjami UE.

• 0