Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Catalyst

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Jarosław Kapłański

Jarosław Kapłański

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 1 kwiecień 2010 - 13:04

List otwarty SII z dnia 30 marca 2010 jest może dobrym pomysłem, ja jednak jak obserwowałem ten rynek to dochodzę do wniosku, że prowizje za transakcje nie pozwalają na kupowanie na rynku wtórnym tych obligacji.
Zakładając, że jest to inwestycja bezpieczna, zakłada się dłuższy okres zaangażowania, a relatywnie niskie stopy procentowe np. 6 % zniechęcają do tego, by kupować i po pół roku sprzedawać gdyż prowizja wyniesie łącznie ok. 0,6 % co oznacza utratę zysku w wysokości 20% (zamiast 3% otrzymamy w tym przykładzie 2,4%).
Wniosek mój jest taki, że warto inwestować ale w IPO i trzymać do końca, wszelkie spekulacje znaczącą pogarszałyby wynik inwestycyjny.
  • 0

#2 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 25 kwiecień 2015 - 11:26

Kupiłem debiutowe obligacje po cenie 99,9, a już po debiucie około miesiąca ponad 101zł. Prowizja wyszła chyba mniej niż 0,1%, także te dane chyba już nieaktualne, ponieważ od razu po debiucie mogłem sprzedać i być na plusie ( z policzeniem kosztów prowizji). BST0319 - polecam, oprocentowane na 4% (obecnie jest to ponad 5%) i kupony płatne kwartalnie. Dodatkowo oprocentowanie zwiększone w przypadku wzrostu WIBOR. Ja osobiście mam zamiar obligacje trzymać do końca, szczególnie przy dzisiejszych ofertach kont oszczędnościowych.

• 0