Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szkolenie XTB

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:42

Witam,

dzisiaj byłem na szkoleniu XTB w Poznaniu (www.xtb.com) i myślę że warto było posiedzieć i posłuchać te kilka godzin. Jednym słowem polecam.
  • 0

#2 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów
  • Miejscowość:Legionowo

Napisany 27 listopad 2007 - 19:49

Dobrze wiedzieć, ktoś ma jeszcze jakąś opinie o tej firmie swoją droga sam nie omieszkam zajrzeć na stronkę i zobaczyć co oferuje :D :D
  • 0

#3 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 27 listopad 2007 - 21:29

Czy to szkolenie było w ramach ATK, czy może jedno z "objazdowych" szkoleń tego brokera ?
Jak możesz to napisz coś więcej.
  • 0

#4 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 27 listopad 2007 - 23:26

Witam :-)
Wybieram się na to szkolenie w sobotę (01.12), które odbędzie się we Wrocławiu. Być może organizatorzy w swoich prezentacjach nie ograniczą się tylko do walut. Swoimi spostrzeżeniami podzielę się na tym forum.
Pozdrawiam :-)
  • 0

#5 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 8:14

Czy to szkolenie było w ramach ATK, czy może jedno z "objazdowych" szkoleń tego brokera ?
Jak możesz to napisz coś więcej.

Objazdowe. Btw. co to "ATK" :-)?

Wybieram się na to szkolenie w sobotę (01.12), które odbędzie się we Wrocławiu. Być może organizatorzy w swoich prezentacjach nie ograniczą się tylko do walut. Swoimi spostrzeżeniami podzielę się na tym forum.

Będzie co nie co o opcjach (ogólnie) - takie podstawy. No a AT to chyba dotyczy wszystkiego - nie tylko walut.
  • 0

#6 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 15:56

ATK- Akademia Tworzenia Kapitału- projekt realizowany przez sii- w ostatniej edycji(kolejnej już) głównym
aktorem było Xtb
  • 0

#7 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 19:51

Objazdowe. Btw. co to "ATK" :-)?

Będzie co nie co o opcjach (ogólnie) - takie podstawy. No a AT to chyba dotyczy wszystkiego - nie tylko walut.

AT dotyczy nie tylko walut, natomiast ja o AT nic wcześniej nie pisałem. Ponadto inaczej (całokształt) gra się na walutach, surowcach i indeksach.
Pozdrawiam
  • 0

#8 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 20:09

Ja czekam aż bedzie organizowana kolejna edycja, bo a ostatnią sie nie zalapalem, czy SII może mi powiedzieć czy są jeszcze w planach tego typu projekty w warszawie ?
  • 0

#9 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:06

Ja czekam aż bedzie organizowana kolejna edycja, bo a ostatnią sie nie zalapalem, czy SII może mi powiedzieć czy są jeszcze w planach tego typu projekty w warszawie ?

Szkolenia są cyklicznie - co prawda nie w ramach współorganizowanych przez SII - ale i tak istnieje możliwość bezpłatnego w nich uczestnictwa. Na stronie XTB (www.xtb.pl) w dziale Edukacja/Szkolenia znajdziesz harmonogram.
  • 0

#10 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:15

ATK - też jest cykliczne i sądzę że bedzie kontynuowane, w kolejnych edycjach zmienia się tematyka, to jest
moja prywatna opinia, tak jak i inne, ja nie "jestem sii" :rolleyes: . W sii tak :rolleyes: B)
  • 0

#11 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 21:21

ATK - też jest cykliczne i sądzę że bedzie kontynuowane, w kolejnych edycjach zmienia się tematyka, to jest
moja prywatna opinia, tak jak i inne, ja nie "jestem sii" :rolleyes: . W sii tak :rolleyes: B)

Wybacz Tadeuszu co jest twoją prywatną opinią? To że będzie kontynuowane? To że jest cykliczne? Czy to że się zmienia tematyka? Bo nie do końca rozumiem.

Sii ;-)
  • 0

#12 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 22:05

Wybaczam i proszę o wybaczenie :( .Stwierdzeniem o które pytasz (to jest moja prywatna opinia), chciałem wyrazić
fakt że, przytoczone informacje dotyczące ATK pochodzą z zasłyszanych i przeczytanych deklaracji oraz planów Zarządu SII, bądź przedstawicieli Zarządu, wyrażonych w wspomnianych wyżej formach, przy okazji promocji
przedmiotowego ATK za równo na stronach internetowych(w tym poprzednia wersja strony SII), oraz bezpośrednio
na inauguracyjnej I edycji ATK. W związku z powyższym moją opinią chciałem podkreślić moją nadzieję,
na kontynuację ATK w zdeklarowanej wcześniej przez Zarząd SII formie tj: cykliczności i nowych tematów

Pozdrawiam
  • 0

#13 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisany 2 grudzień 2007 - 16:13

Witam serdecznie :-)
Kilka dni temu obiecałem, że podzielę się swoimi opiniami n/t szkolenia, które odbyło się 01.12 we Wrocławiu i zorganizowane było wspólnie przez X-Trade Brokers, Giełdę Papierów Wartościowych i Fundację Edukacji Rynków Kapitalowych. Całe spotkanie sprowadzało sie do poruszenia 4 głównych tematów:
1) kontrakty terminowe na waluty notowane na GPW i ich dalszy rozwój,
2) analiza techniczna na rynkach walutowych,
3) analiza fundamentalna rynków walutowych,
4) korelacje między rynkami walutowymi a indeksami akcji.
Informacje przedstawione podczas tego szkolenia (przyszłe będą dotyczyć tych samych zagadnień) polecam jak najbardziej dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił na rynku forex jak równiez dla tych, którzy do tej pory byli związani z grą na tym rynku, ale tylko na rachunku "demo". Omawiany materiał jest bardzo dobry, jako wstęp do realnej gry na tym rynku. Proszę tylko pamiętać o tym, że wszystkie spostrzeżenia tam omawiane dotyczą teorii i niektórych wydarzeń, które juz sie odbyły. Odniosłem wrażenie, że prowadzący to szkolenie bardzo rzadko mają do czynienia z tzw. praktyką, ale w końcu są to analitycy :-).
Reasumując: polecam tego typu szkolenie dla początkujących graczy forexowych.
  • 0

#14 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 2 grudzień 2007 - 16:47

Dziękuję za relacje, opinie i komentarz :)

Pozdrawiam
  • 0

#15 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisany 2 grudzień 2007 - 18:46

Witam Panie Tadeuszu :-)
Również dziękuję i pozdrawiam :-)
  • 0

#16 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 2 grudzień 2007 - 19:16

Informacje przedstawione podczas tego szkolenia (przyszłe będą dotyczyć tych samych zagadnień) polecam jak najbardziej dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił na rynku forex jak równiez dla tych, którzy do tej pory byli związani z grą na tym rynku, ale tylko na rachunku "demo". Omawiany materiał jest bardzo dobry, jako wstęp do realnej gry na tym rynku. Proszę tylko pamiętać o tym, że wszystkie spostrzeżenia tam omawiane dotyczą teorii i niektórych wydarzeń, które juz sie odbyły. Odniosłem wrażenie, że prowadzący to szkolenie bardzo rzadko mają do czynienia z tzw. praktyką, ale w końcu są to analitycy :-).

A to chyba zależy na kogo się trafi. Na szkoleniu w Poznaniu AT wykładał Omar Arnaout - który, przynajmniej z jego słów był bardziej praktykiem niż analitykiem :-). Jego wykład to potwierdzał.
  • 0

#17 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisany 2 grudzień 2007 - 19:37

Witam Panie Mikołaju :-)
We Wrocławiu swoje referaty głosili: Panowie Bogdan Kornacki (GPW) i Piotr Piaszczyk (XTB) oraz Pani Izabela Kozakiewicz (XTB). Osoby te swoje wypowiedzi kierowały przede wszystkim do nowych, początkujących graczy - tak sądzę :-). Ponadto nie znali podstawowych rzeczy, które wiążą się z praktyczną grą na giełdzie - jak mniemam było to chwilowe zaćmienie :-). Mnie jako wykładowcy równiez czasami zdarzają się takowe, ale gdy się sypia srednio 4h/24h, to ... sam Pan rozumie :-). Zapewne stąd wzięła się moja opinia n/t szkolenia. Napisałem "... ale w końcu są to analitycy :-)", gdyż z własnego doświadczenia i obserwacji wiem, że teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. A miałem okazję spotkać się z wieloma polskimi analitykami.
  • 0

#18 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisany 2 grudzień 2007 - 19:59

Mnie Panów opinia wystarczy by skorzystać z ich szkolenia, takze dziękuje za opinie, za jakiś czas i ja swoją opinie tu wpiszę.
  • 0

#19 Katarzyna Mazan

Katarzyna Mazan

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 4 grudzień 2007 - 8:46

Witam,

przeczytałam Panów opinie na temat szkoleń organizowanych przez XTB oraz sugestie dotyczące samych prelegentów. Większość tych wykładowców była naszymi gośćmi podczas szkolenia Akademia Tworzenia Kapitału (ATK). XTB wspierał nas merytorycznie już dwukrotnie podczas tego projektu.
Akademia Tworzenia Kapitału (ATK), to otwarty, ogólnopolski projekt o charakterze edukacyjnym, którego głównym celem jest przekaz odbiorcą praktycznych umiejętności pozwalających skutecznie pomnażać posiadane środki oraz zwrócenie uwagi na zagadnienia bezpośrednio związane z szeroko pojętym inwestowaniem.
Projekt organizowany jest w największych miastach Polski (6-8 miast). Aby umożliwić uczestnictwo osób pracujących, ATK odbywa się w soboty. Forma przedsięwzięcia, to jednodniowe, kilkugodzinne spotkania z praktykami wiodącymi w danej dziedzinie w formie wykładów i warsztatów, w trakcie których uczestnicy mają szansę sprawdzenia w praktyce przyswojonych zagadnień teoretycznych. Do tej pory odbyło się już sześć edycji Akademii Tworzenia Kapitału i już w tej chwili mogę poinformować, że w lutym ruszamy z następną edycją, na którą serdecznie Państwa zapraszam. Wstęp na szkolenie dla członków SII jest bezpłatny. Szczegóły pojawią się na naszej stronie w zakładce edukacja.

Katarzyna Mazan
(SII)
  • 0

#20 Jarosław Kuźniewski

Jarosław Kuźniewski

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisany 4 grudzień 2007 - 19:22

Witam Pani Katarzyno :-)
Bardzo dziękuję za wypowiedź. O ile tylko takie warsztaty odbędą się we Wrocławiu, to z przyjamnością z nich skorzystam. Każde spotkanie wnosi coś nowego :-).
Pozdrawiam
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie