Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jesienne Reminiscencje Giełdowe 2009

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Michał Jarmakowicz

Michał Jarmakowicz

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 październik 2009 - 22:30

Chciałbym bardzo podziękować za zorganizowanie konferencji.
Trzeba powiedzieć że była ciekawa ale są też sprawy do poprawy

1 Wykłada Pana Andrzeja Kurnickiego - rewelacja !!! super temat super zaprezentowany
2 Przemysław Kwiecień prezentacja - temat ciekawy , lekkie problemy z zdobyciem publiki (brak pytań z sali)
3 Dariusz Lesiak (członek SII) -totalne nieporozumienie!!! Pan miał referować temat: Inwestycje na NC alternatywą dla Inwestorów Indywidualnych a jedne czego się dowiedzieliśmy to czym się ten Pan zajmuje w życiu czyli reklamę jego projektu kolekcjonera i wykład o monetach. Pytanie co to ma wspólnego z NC ?? Dodam że jako jedyny nie zrobił żadnej prezentacji multimedialnej a temat wyczerpał w 20 minut a miał mówić 55 minut. Na pytania z sali dotyczące NC nie był w stanie odpowiedzieć rzeczowo - odpowiadał nie na temat. I tu mam pytanie dlaczego SII promuje tego Pana i jaki ma w tym interes?? A jeżeli już promuje to czemu nie nazwać rzeczy po imieniu - promocja (lub antypromocja bo mnie ten Pan tylko odstraszył) firmy Synopsis i przedsięwzięć Pana Leśniaka - według mnie taka sytuacja nie powinna się wydarzyć (tym bardziej że moderator SII w panelu dyskusyjnym mówił o wykorzystywaniu mediów do manipulacji rynkami - podwójna moralność?)
4 Krzysztof Borowski - najciekawszy prowadzący tego dnia a na pewno wzbudzający największe zainteresowanie o czym mogą świadczyć liczne pytania i rozmowy kuluarowe które trwały długo po wykładzie, szkoda tylko że wykład trwał tak krótko może gdyby nie tracenie czasu przez wcześniejszego prelegenta doktor omówił by również indeksy amerykańskie
5 Karolina Kocemba - wykład o zmianach w KSH - merytorycznie, rzeczowo super
6 Tobias Schaefer - nie wiem jak SII zdobyło ten wykład , według mnie mistrzostwo świata
7 Panel dyskusyjny - trochę nieudany bo nie wszyscy goście przyszli

Ogólnie cała konferencja : silna ocena 4+
  • 0

#2 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 26 październik 2009 - 23:23

Jak to zwykle bywa trudno wszystkim dogodzić. Wyjaśniam tylko że podczas spotkań pojawiają się różni ludzie o niejednolitych oczekiwaniach, a my przyjeliśmy model aby nie wszystkie wykłady zostały oparte na takiej samej konwencji . Stąd pomysł aby od czasu do czasu pojawiali się praktycy rynku ludzie którzy zainwestowali własne pieniądze którzy odnieśli sukces. Nie każdy z tych osób to zawodowy prezenter i zwykle podczas takiej prelekcji oczekujemy pytań a te jak sobie przypominam wypełniły czas w całości. Notabene planujemy zrobić wywiad o alternatywnych formach inwestowania a monety m.in za sprawą telewizji stały się bardzo popularne i wiedza o nich w niczym nie ustaje od generowania algorytmów i kreślenia wykresów komputerowych o tym gdzie rynek spadnie, gdzie się zatrzyma jeśli się zatrzyma. Faktem jest, że może o dwa pytania na temat monet było za dużo ale prosiłbym o uszanowanie innych osób, które zadały te pytania. Myślę ze uważny słuchacz wyciągnął kilka cennych spostrzeżeń na temat rynku niesłusznie pomijanego przez fundusze czy lekceważonego przez banki. Te same banki które np na dowód osobisty dają pożyczki po kilkadziesiąt tysięcy. Wykład ten został umieszczony po środku aby zaktywizować salę pobudzić do pytań na temat inwestowania i dając szansę teoretykom zaczerpnąć powietrza. Cóż krytyka jak widać przychodzi łatwo ale ja chętniej przeczytałbym rozwinięcie tych pozytywnych wykładów co się podobało, co warto było zapamiętać etc... Zapraszam do współpracy przy organizowaniu konferencji!
Co do panelu to byli najważniejsiie a miejsce dla skarbu państwa zostało przygotowane symbolicznie. Zresztą jak można było usłyszeć ciężko tam o doświadczony zespół ciągłe odmładzanie kadr nie pozwala wychodzić z ukrycia.W panelu miał wziąść udział przedtawiciel DB ale ze względu na przedłużający sie temin składania ofert wspólnie uznaliśmy zę to jeszcze nie ten etap. Szczególnie że wypowiedzi w obcym jęzuku mogłyby zostać odebrane inaczej niż niż wynikałoby to z intencji mówcy.
A co do prezentacji multimedialnej? No cóż kiedyś wytarczyła tablica i kreda a na filmy chodziło sie do kina :) Jeszcze wcześniej nie chodzono do kina. I właśnie aby nawiązać kontakt czasem warto wrócić do starych metod. Co nie znaczy że krótki filmik opowiadający historię Niemieckiej Giełdy nie ogłądałem z dużym zainteresowaniem.
  • 0

#3 Dariusz Pukalak

Dariusz Pukalak

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2009 - 15:43

Chciałbym zabrać głos na temat konferencji. Muszę przyznań, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony formą i treścią spotkania. Byłem od początku do końca i muszę stwierdzić, że było naprawdę OK. Co do prezentacji członka SII (firma Synopsis), mogłoby być trochę więcej "kuchni". Pozdrawiam i gratuluję organizatorom!!!
  • 0

#4 Michał Jarmakowicz

Michał Jarmakowicz

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 październik 2009 - 13:58

Jak to zwykle bywa trudno wszystkim dogodzić. Wyjaśniam tylko że podczas spotkań pojawiają się różni ludzie o niejednolitych oczekiwaniach, a my przyjeliśmy model aby nie wszystkie wykłady zostały oparte na takiej samej konwencji . Stąd pomysł aby od czasu do czasu pojawiali się praktycy rynku ludzie którzy zainwestowali własne pieniądze którzy odnieśli sukces. [...]
temat prezentacji : "Inwestycje na NC alternatywą dla inwestorów indywidualnych?"
musi Pan przyznać że prelegent był daleko od tematu
a skoro produkt jest inny niż napisano na opakowaniu mam prawo zgłosić zastrzeżenia

[...]
Cóż krytyka jak widać przychodzi łatwo ale ja chętniej przeczytałbym rozwinięcie tych pozytywnych wykładów co się podobało, co warto było zapamiętać etc... Zapraszam do współpracy przy organizowaniu konferencji!
[...]
pozwoliłem sobie na krytykę publiczną (ale tylko jednego elementu konferencji) ponieważ nie było feedback'u na zakończenie
całą konferencję oceniam jako udaną i widać było jak dużo pracy ona kosztowała organizatorów
według mnie dzięki krytyce można poprawić błędy i poznać oczekiwania uczestników by w przyszłości było jeszcze lepiej

• 0

#5 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 4 listopad 2009 - 13:37

Ja tylko przypominam że sami kreujemy to co nas otacza . Przyznam, że temat New Connect to rozległa i wielopłaszczyznowa problematyka i wielość spojrzeń . Co do produktu natomiast , cóż to nieszczęsliwe określenie oddala Nas od celu jakim jest stowarzyszanie się . My nie chcemy prezentować produktu samoego w sobie, choć często nie da się tego uniknąć. Chcemy także wskazywać, że nauka to nie tylko wykresy, podręczniki, ale ludzkie doświadczenie, które dla mnie często jest cenniejsze od niejednego dyplomu. ( choćby - jak to często u nas bywa - zwyłby się z angielska :)
Co do publicznej krytyki zawsze zachęcam do zabierania głosu , także oczekuje kontradyktoryjnych spotkań, ścieranie stanowisk na pewno pozwala spojrzec na problem z wielu stron. Jednak w mojej ocenie nasz kolega nie zasłużył na tak negatywne podsumowanie jego wystąpienia. Tym bardziej że słyszałem odmienne opinie.
  • 0