Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

OPP

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 22:53

Przeglądając KRS Stowarzyszenia zauważałem że ma ono status OPP od 2005 r. a to oznacza że przynajmniej w teorii można oddać mu nasz "1%"

Piszę tutaj bo informacji, ani zachęty do tego nigdzie nie zauważyłem.

A to ciekawe... na stronie Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS nie ma sprawozdań Stowarzyszenia za ostatnie lata budżetowe. Jakiś błąd ? Z tego co wiem powinno tam być sprawozdanie każdej OPP.

(Taki nawyk sprawdzania wszystkiego, ktoś mi napisał że lubię wiercić dziurę w brzuchu i od tego czasu dziwnym trafem trafiam do komisji rewizyjnych wszystkich organizacji do których należę :P)
  • 0

#2 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 26 listopad 2007 - 23:41

Oddać możesz więcej, chyba przyjmą ? :P
  • 0

#3 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 23:50

Oddać możesz więcej, chyba przyjmą ? :P

Pewnie przyjmą ale ten 1% mnie nic nie kosztuje ;-) a więcej już troszkę więcej :D.
  • 0

#4 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 27 listopad 2007 - 1:22

Przeglądając KRS Stowarzyszenia zauważałem że ma ono status OPP od 2005 r. a to oznacza że przynajmniej w teorii można oddać mu nasz "1%"

Piszę tutaj bo informacji, ani zachęty do tego nigdzie nie zauważyłem.

A to ciekawe... na stronie Departamentu Pożytku Publicznego MPiPS nie ma sprawozdań Stowarzyszenia za ostatnie lata budżetowe. Jakiś błąd ? Z tego co wiem powinno tam być sprawozdanie każdej OPP.

(Taki nawyk sprawdzania wszystkiego, ktoś mi napisał że lubię wiercić dziurę w brzuchu i od tego czasu dziwnym trafem trafiam do komisji rewizyjnych wszystkich organizacji do których należę :P)

Strona z info o tym, że zachęcamy wpłacać 1% podatku na SII jako OPP jest ... ukryta, bo i nie ma chwilowo co wpłacać. Dział ten zostanie upubliczniony po 1 stycznia.

Co do braku sprawozdania, postaram się to wyjaśnić i napiszę co i jak.

Pzdr.
Michał Masłowski
(SII)
  • 0

#5 Jarosław Dominiak (SII)

Jarosław Dominiak (SII)

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 15:15

Witam

Oczywiście, że przyjmą :)
SII już od dwóch lat, pozyskuje środki finansowe na działalność statutową z tytułu 1%. Za każdym razem o tym staramy się głośno mówić i zachęcamy do tego członków i sympatyków Stowarzyszenia. Za każdym razem podajemy cel na jaki będą te środki przeznaczone w danym roku i staramy się później opisać efekty tych działań. W tym roku będzie dużo zmian w kwestii przekazywania 1% m.in będzie to można robić z automatu wskazując konkretne OPP w PIT a US już przeleje pieniądze na konto wskazanej organizacji. Ponadto prawo do oddania 1% zyskały osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną 19% i co najważniejsze 1% będzie można darować również z dochodów z giełdy !!!! i na to liczymy najbardziej.
Już teraz zachęcamy wszystkich do przekazania 1% SII.
W kwestii zamieszczanych sprawozdań to trudno nam to wyjaśnić, gdyż zgodnie z wymogami prawnymi SII przekazuje sprawozdania do wszystkich instytucji, do których jesteśmy zobligowani to robić, ale oczywiście sprawdzimy i to.

Jarek Dominiak
(SII)
  • 0

#6 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:37

W kwestii zamieszczanych sprawozdań to trudno nam to wyjaśnić, gdyż zgodnie z wymogami prawnymi SII przekazuje sprawozdania do wszystkich instytucji, do których jesteśmy zobligowani to robić, ale oczywiście sprawdzimy i to.

Może po prostu sprawozdania są publikowane w monitorze a nie na stronie Ministerstwa. Jest to chyba możliwe jako że SII prowadzi dział. gospodarzą.

W tym roku będzie dużo zmian w kwestii przekazywania 1% m.in będzie to można robić z automatu wskazując konkretne OPP w PIT a US już przeleje pieniądze na konto wskazanej organizacji. Ponadto prawo do oddania 1% zyskały osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną 19% i co najważniejsze 1% będzie można darować również z dochodów z giełdy !!!! i

No cóż na mój 1% możecie liczyć :-).
  • 0

#7 Krzysztof Stojek

Krzysztof Stojek

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów
  • Miejscowość:Legionowo

Napisany 27 listopad 2007 - 19:50

Tez i ja bede wiedzial gdzie oddac 1% :D
  • 0

#8 Jakub Makowski

Jakub Makowski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisany 5 marzec 2014 - 12:46

Na stronie piszecie, że na cele edukacyjne studentów. Co konkretnie?

• 0

#9 joanna.stali@o2.pl

joanna.stali@o2.pl

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 12:50

Tutaj http://www.sii.org.p...opp.html#ak1502 jest sporo konkretów

• 0

#10 Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Napisany 9 lipiec 2014 - 15:32

No i jaki jest efekt z przekazania środków z 1% na wsparcie studentów?

• 0

Lepiej jest mieć częściowo rację, niż być całkowicie w błędzie.” – Warren Buffett

#11 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 10 lipiec 2014 - 12:50

A to nie wiemy. US-y przekazują kwoty 1% OPP w lipcu. Jak tylko będziemy mieli jakieś zestawienie/podsumowanie, to oczywiście opublikujemy.

• 0