Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Lubelski Węgiel Bogdanka SA (Bogdanka, LWB)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 JAKUB PAŁGAN

JAKUB PAŁGAN

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 19:44

JAK ZAPATRUJECIE SIE NA OFERTE TEJ SPÓŁKI?
CZEKAM NA OPINIE

• 0

#2 Tomasz Wojtasiewicz

Tomasz Wojtasiewicz

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 14:12

Gratuluję SP drenowania spółki przed debiutem...
  • 0

#3 Jakub Ciepiela

Jakub Ciepiela

Rekin giełdowy

• Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 9 maj 2014 - 10:38

czat_napis_125x80.png   lw-bogdanka-czat.png

Czat inwestorski - 9 maja 2014 r. (piątek) godz: 12:00

Weź udział w czacie z Panem Zbigniewem Stopa, Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA. Po czacie zapraszamy na forum do dalszej dyskusji. Jeszcze przez tydzień zadawaj pytania na naszym forum, a Spółka na nie odpowie.

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce, wyróżniających się na tle branży pod względem osiąganych wyników finansowych, wydajności wydobycia węgla kamiennego oraz planów inwestycyjnych zakładających udostępnienie nowych złóż.

• 0

#4 Kamil Kowalczyk

Kamil Kowalczyk

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów

Napisany 13 maj 2014 - 8:36

Witam,

uczestniczyłem w czacie ostatnio ale jak wróciłem potem do niego to zobaczyłem, że można zadać pytanie na forum bezpośrednio do spółki. Chciałbym skorzystać z tej możliwości ponieważ nasunęły mi się jeszcze potem pytania. Poniżej przesyłam i bardzo proszę o odpowiedź:

1.

Dlaczego akcje Bodanki jak dość dużą spółkę z naszej giełdy wchodzącą w skład WIG20 są bardzo mało płynne. Czy Zarząd planuje jakieś działania, żeby to zmienić?

2.

Jakiś czas temu Prezes mówił, że bronicie się przed wrogimi przejęciami, czy dalej są one zagrożeniem?

3.

Dlaczego w Polsce importuje się węgiel z innych krajów? Nie znam statystyk ale powszechnie się tak mówi i proszę sprostować jeśli to nie prawda lub wyjaśnić dlaczego tak jest.

• 0

Lepiej jest mieć częściowo rację, niż być całkowicie w błędzie.” – Warren Buffett

#5 Rafał Irzyński SII

Rafał Irzyński SII

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisany 3 lipiec 2014 - 12:29

Ukazał się ciekawy wywiad z prezesem Bogdanki. Widać, że spolka czeka jak na zbawienie na nowy zakład przeróbki. Ale jak na moje oko to produkcja w całym 2014 r. będzie przy dolnych widełkach bądź nawet poniżej.

http://www.gpwinfost...0RLzD.undefined

• 0

#6 Piotr Żuławski

Piotr Żuławski

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 10:08

Aż boję się najbliższego raportu kwartalnego. Patrząc po EBITDA JSW segmentu węgla energetycznego (spadek z blisko 600 do 7 mln zł) widać, że jest dramat na tym rynku. Pocieszeniem może być też to, że JSW wskazywało na problemy geologiczne w 2q. W przypadku Bogdanki pocieszam się, że fakt wypłacania regularnej, stabilnej dywidendy wpływa na jakość akcjonariatu.

• 0

#7 Szymon Bartnik

Szymon Bartnik

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:10

W przypadku Bogdanki pocieszam się, że fakt wypłacania regularnej, stabilnej dywidendy wpływa na jakość akcjonariatu.

Otóż to.

• 0

Człowiek ma tylko jedną broń do walki ze swoimi pomyłkami – własny rozum Ludvik von Mises

#8 tciesla

tciesla

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 12:46

Nowy komunikat spółki(http://ri.lw.com.pl/...CUR?irr_id=1846) informuje o rozwiązaniu umowy od stycznia 2018 roku ze spółką Enea Wytwarzanie, która generuje około 40% przychodów. W poniedziałek ta informacja pewnie spowoduje krach na akcjach...

Edytowany przez tciesla, 22 sierpień 2015 - 12:47 .

• 0