Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Krakchemia SA (Krakchem, KCH)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 Noname

Noname

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 24 listopad 2007 - 9:01

No właśnie... zastanawiam się czy ktoś z Was jeszcze trzyma ten papier czy wszyscy już się go zdążyli pozbyć? Co myślicie o tej spółce - a przede wszystkim może ktoś zna powód dlaczego tak spada? Obecny kurs układa się poniżej wartości księgowej na akcje. Nie wspominam już tu o licznych "wycenach analityków" którzy szacowali wartość spółki powyżej ceny emisyjnej. Z drugiej strony mamy do czynienia z rezygnacją członka RN która może w świetle spadków niepokoić. Co myślicie ?

http://www.bankier.p...format=detailed
  • 0

#2 mikołaj pijański

mikołaj pijański

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 15:38

Co się dziwisz. Małe i średnie ostro pikowały! Ale i odbicie powinno być większe. Z tą różnicą, że wzrosty będą dotyczyć raczej spółek z solidnymi fundamentami!~
Pozdrawiam! mikołaj
  • 0

#3 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów
  • Miejscowość:warszawa

Napisany 25 listopad 2007 - 22:35

... coz na to pytanie tak naprawde powinna odpowiedziec gpw ,knf moze prokuratura! Wyraznie widac manipulowanie kursem akcji i tak naprawde w/w instytucje powinny odpowiedzec na to pytanie.
Gdybysmy jeszcze mieszkali za granica wolnorynkowi /czytaj wyspecjalizowani , szukajacy tematow aby zyc/ prawnicy na pewno zweryfikowaliby te dziwne zachowania i nie musielibyscmy czytac bzdurnych wyjasnien technikow / tych od at/ i spokojnie liczyc kase. Anyway, ja mysle ze spokojnie mozna go jeszcze pokisic bo to srednioterminowy papier..... ja dokupilem
  • 0

#4 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 8:38

... coz na to pytanie tak naprawde powinna odpowiedziec gpw ,knf moze prokuratura! Wyraznie widac manipulowanie kursem akcji i tak naprawde w/w instytucje powinny odpowiedzec na to pytanie.
Gdybysmy jeszcze mieszkali za granica wolnorynkowi /czytaj wyspecjalizowani , szukajacy tematow aby zyc/ prawnicy na pewno zweryfikowaliby te dziwne zachowania i nie musielibyscmy czytac bzdurnych wyjasnien technikow / tych od at/ i spokojnie liczyc kase. Anyway, ja mysle ze spokojnie mozna go jeszcze pokisic bo to srednioterminowy papier..... ja dokupilem

Szczerze, nie jestem na tyle doświadczony, żeby dostrzec manipulację kursową. Może dlatego zę dokładnie się nie przyglądam obrotom tym walorem. Możesz napisać coś więcej? Co Twoim zdaniem świadczy o próbie manipulacji kursem? Może dobrze by było gdyby zajęło się tym SII?
Ja również trzymam KCH jako papier średnio/długo terminowy chociaż nie ukrywam że sytuacja dla mnie jest nie do końca zrozumiała.

Co się dziwisz.

Dziwię się tym że gdyby KCH ogłosiło dziś upadłość to, przynajmniej w teorii, powinienem dostać kilkanaście groszy więcej więcej niż wynosi wartość akcji.
  • 0

#5 mikołaj pijański

mikołaj pijański

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 9:02

Panowie!
Zapewniam Was , iż KCH nie jest odosobnionym przykładem akcji notowanych poniżej wartości księgowej. Czy jest to wynikiem manipulacji kursem? Tego nie wiem. Ale na wszystkich spółkach które zaliczyły spadki rzędu 30,40 czy nawet 50% pisze się o manipulowaniu kursem. Myślę, że te manipulacje wywołane są przez nas samych. Inwestorów łapiących dołki i wystawiających zlecenia kupna coraz niżej.
Ale może się mylę? :rolleyes:
  • 0

#6 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 9:14

Panowie!
Zapewniam Was , iż KCH nie jest odosobnionym przykładem akcji notowanych poniżej wartości księgowej. Czy jest to wynikiem manipulacji kursem? Tego nie wiem. Ale na wszystkich spółkach które zaliczyły spadki rzędu 30,40 czy nawet 50% pisze się o manipulowaniu kursem. Myślę, że te manipulacje wywołane są przez nas samych. Inwestorów łapiących dołki i wystawiających zlecenia kupna coraz niżej.
Ale może się mylę? :rolleyes:

Cóż, z małych spółek, inwestuję bezpośrednio tylko w KCH więc trudno mi dyskutować. Niemniej jeżeli tak jest naprawdę to w dłuższej perspektywie spółki te, jeżeli wykażą zysk, powinien czekać wzrost co najmniej do wart. księgowej.

Ale na wszystkich spółkach które zaliczyły spadki rzędu 30,40 czy nawet 50% pisze się o manipulowaniu kursem. Myślę, że te manipulacje wywołane są przez nas samych. Inwestorów łapiących dołki i wystawiających zlecenia kupna coraz niżej.

Cóż oczywiście - giełda to walka popytu z podażą i chciwości z ostrożnością :-). Z drugiej strony zawsze mnie zastanawia kto sprzedaje te akcje z taką stratą.
  • 0

#7 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 21:27

KCH jest na chwile obecną tanią spółką. Ostatni spadek był nieunikniony, szczególnie w sytuacji, gdy wiele innych spółek z sektora handel też taniało. Skoro spółki z sektora gwałtownie spadały, to nie mogło się obejść niestety bez przeceny Kch. Poza tym przecena szerokiego rynku też zrobiła swoje. Przyszłe notowania nadal będą zależały od rynu. Widze niewielkie ryzyko, że spółka nie zdoła zrealizoać tegorocznych założeń budżetowych (choć mam nadzieje ze sie tu myle). Przyszły rok powinien być jednak dla kch bardzo dobry. Myślę, że długoterminowo jest to jedna z ciekawszych spółek na gpw. Gdzie będzie dołek i czy już był niestety nie wiem. Zmienność kursu, w tym takie spadki jak ostatnio są nieodłącznym elementem ryzyka giełdowego, z którym nie wygra się... Co do manipulacji, to przyznam, że nie widze tu podstaw do takiej tezy.
Pozdrawiam
  • 0

#8 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 16:36

Piotrku twoje uwagi są cenne jesli chodzi o fundamenty wiec miło Cie powitac wsród wypowiadających się. Oczywiscie nie chodzi tylko o kch! pamietamy wszyscy czwartek cudów na amerykańskiego indyka. I to sa postawy aby twierdzic ze nie wszystko jest OK , wartoby sie wieć przyjrzec tym transakcjom szczegolnie ze balony ciągle maja sie dobrze a sporo ciekawych fundamentalnie spółek dziwnym trafem pospadało po kilkadziesiąt %!!! Nie było masowej ucieczki z funduszy wiec co? Czyzby tylko strach inwestorow ze stracili ? Rozmowy wskazuja ze wieększość siedzi na akcjach i czeka na lepsze czasy.
  • 0

#9 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 16:52

Piotrku czy znany ci jest przykład manipulacji lub czy kiedys na jakiej spółce wydała ci sie prawdopodobna? Poza tym male spółki powinny byc bardziej zwiazane z gospodarką jej i społek wynikami niz z trendem swiatowym. Skro padł blady spad to jak wytłumaczyć niewielki spadek indexu wib 20 najbardziej związanego z świątowym systemem domina i olbrzymini spadkami na małych spółkach.
  • 0

#10 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 21:41

Witaj Tomaszu,

Myślę, że w wielu przypadkach można by domniemywać, że mamy, bądź mieliśmy do czynienia z manipulacją. Myślę, że dotyczy to w szczególności spółek o niskiej płynności. Niestety udowodnienie, że dane zachowanie jest manipulacją jest bardzo trudne. Ja mogę podać przykład spółki Alma, gdzie kilka lat temu w mojej opinii doszło do ewidentnej manipulacji. Po pierwsze było widać, że ktoś celowo próbuje zaniżać kurs (dziwne transakcje itp), a po drugie na samym dołku korekty przy cenie chyba 22 zł nagle pojawił się w Parkiecie 2 stronnicowy artykuł z tytułem typu "Alma warta 8 zł". Artykuł był wg mni czystą manipulacją, która miała na celu do reszty wyrzucić ze spółki "drobnicę". Artykuł zawierał same bzdury, a wręcz insynuacje. Napisałem wówczas do komisji 9 stronnicowy wniosek o wszczęcie dochodzenia w tej sprawie. Dałem kilkanaście przykładów, gdzie w mojej opinii doszło do ewidentej manipulacji informacjami itd itd. Przedstawiłem tam także rzetelną i realną wycenę (chyba wycena wychodziła mi koło 70 zł). I co ?? Tradycyjnie nic. Komisja nie doszukała się niczego złego... Tak więc to co dla nas często jest dziwne, to dla przeciwnej strony (tej, która ma nas chronić) te dziwne rzeczy są rzeczami naturalnymi. Komisja woli się szczycić tym, że ma możliwość ścigania inwestora, który kupił kilka razy po 1 sztuce drozapol, a sytuacje, które faktycznie mogą sugerować manipulacje na większą skalę, są omijane...

Pozdrawiam
  • 0

#11 Tomasz Bujak

Tomasz Bujak

Rekin giełdowy

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 12:55

Prponuję sie nie poddawac i kolejny przyklad zaatakowac na dwa fronty zarowno komisja jak i prokuratura.Podobne bylo ostatnio z tytułami w PB sciagajacymi kursy sygnity i ... juz nie pamietam drugiej spolki! Oczywiscie wiem ze to trudne ale parafrazując za Fullerem wszystko jest trudne zamin stanie sie łatwe!
Liczę wiec ze uda nam sie wspolnie ponowić próby bo chyba ostani miesiąć pozwoli na znalezienie co najmniej jednej wartej obrony spółki. Warto wiec spróbować dla dobra nas wszystkich i licze ze analizując rynek spróbujesz popatrzec równiez pod tym katem.
  • 0

#12 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 22:05

Witam

Oczywiście, że nie zamierzamy się poddać (nawet mimo wielu prób, które skończyły się fiaskiem). Może kiedyś uda się wreszcie złapać winnego za rękę, bo przyznam, że nie mogę patrzeć na to, jak KNF ściga "spekulantów 1 akcyjnych", a "akceptuje" w tym samym czasie spekulacje na dużą skalę. Musi to sie kiedyś zmienić i wierzę, że się zmieni !

Pozdrawiam
Piotr Cieślak
  • 0

#13 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 23:54

KNF idzie po najmniejszej linii oporu, Polska :( Łatwiej im z takimi "spekulantami", bo oni nie mają siły przebicia, a duzych nie tykają, bo by za trudno było. Ale liczy się statystyka...
  • 0

#14 Noname

Noname

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisany 8 luty 2008 - 9:40

Z drugiej strony pamiętajmy o wolności prasy i nie ograniczamy dziennikarzom pisania artykułów o spółkach akcyjnych... (vide: Sygnity) bo to moim zdaniem było by już przesadą.
  • 0

#15 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 8 luty 2008 - 10:34

Witam

Oczywiście, że nie zamierzamy się poddać (nawet mimo wielu prób, które skończyły się fiaskiem). Może kiedyś uda się wreszcie złapać winnego za rękę, bo przyznam, że nie mogę patrzeć na to, jak KNF ściga "spekulantów 1 akcyjnych", a "akceptuje" w tym samym czasie spekulacje na dużą skalę. Musi to sie kiedyś zmienić i wierzę, że się zmieni !

Pozdrawiam
Piotr Cieślak

Bardzo miło przeczytać takie stanowisko, i wiedzieć że są ludzie i środowiska o takiej postawie. Powodzenia
  • 0

#16 Bartosz_Kaniewski

Bartosz_Kaniewski

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 23 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 10:21

Co myślicie o obecnej wycenie C/Z. Czy czekają nas trupy w szafie czy spółka jest niedoceniona. Jakie widzicie zagrożenia. Bo spółka przy takiej kapitalizacji robi spory przychód. Marże co prawda nie specjalne ale wycena zachęcająca. Proszę o opinie.

• 0

#17 Rafał Irzyński SII

Rafał Irzyński SII

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 72 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 12:55

Najbardziej interesujący case jest brak zgody głównego akcjonariusza na wypłatę dywidendy zaproponowaną przez Quercusa. Wnioskowane 60 gr dałoby stopę dywidendy ok. 10%. W zeszłym roku zyski poszły na skup 10% akcji w wezwaniu po znacznie wyższej cenie, czyli pewien rodzaj ekwiwalentu dywidendy. Teraz cały zysk zostanie w spółce. Alma nie wytłumaczyła w żadnym komentarzu swojej decyzji, a to by sprzyjało jakości komunikacji zarówno dla Krakchemii jak i dla samej Almy ... która notabene mocno spada w ostatnich miesiącach. Sam zarząd Krakchemii mógłby również odnieść się w szczegółach do decyzji o pozostawieniu całego zysku za 2013 r. Osobiście widzę potrzebę pozostawienia zysku w spółce bo Krakchemia od wielu lat korzysta z kilkunasto lub kilkudziesięcio milionowego debetu, a to rodzi istotne koszty finansowe. Po drugie WZ odbywało się stosunkowo niedawno i być może na ten dzień sytuacja w otoczeniu spółki mogła np. się popsuć i główny akcjonariusz wolał nie pozbawiać spółki środków? Tego oczywiście nie wiemy, ale hipotetycznie może tak być. Szkoda, że spółka nie prowadzi aktywniejszych relacji inwestorskich.

• 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie