Drogi Użytkowniku, przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze Ciebie z serwisów internetowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach analitycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Jeżeli nie wyrażasz zgody na używanie przez nas cookies powinieneś zablokować ich zapisywanie na swoim urządzeniu zmieniając ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić tę stronę. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookies i przetwarzania danych osobowych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności i zasadami dotyczącymi plików cookies. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

- - - - -

Analiza Techniczna - pierwsze kroki.

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Ariel Walenko Usunięty użytkownik

Ariel Walenko Usunięty użytkownik
  • Goście

Napisany 2 styczeń 2009 - 22:11

Dobry wieczór,

Moje pytanie, może jest nie co powszechne, jednakże chce się poradzić członków SII.
Panowie, jak radzicie rozpocząć przygodę z AT?

Mój problem jest taki, że nie wiem jak zacząć analizować wykresy.
Mam już na uwadze, parę pozycji książkowych, jednak obawiam, się że to nie wystarczy.
Czy program ISPAG dostępny na, nie jednej stronie internetowej jest dobry do wstępnej nauki?
Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł, żeby rozpocząć nauke na wykresach świecowych (świece japońskie), czy może lepiej na początek wykresy liniowe?
Jakie wskaźniki przyswajać sobie na początek? RSI / MACD?

Może te pytania są banalne, ale nie jedno kroć spotykałem się, z "gorszymi" typu: "O której rozpoczyna się sesja?"

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#2 Piotr Cieślak (SII)

Piotr Cieślak (SII)

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisany 4 styczeń 2009 - 22:17

Szanowny Panie,

Choć sam w największym stopniu korzystam z analizy fundamentalnej, to jednak każdą decyzję staram się podpierać również techniką.
Ze swojego doświadczenia mogę zasugerować, by analizował Pan spółki tylko na wykresach logarytmicznych, bazujac przede wszytkim na trendach i kluczowych formacjach zmiany i kontynuacji trednu. Linie zdecydowanie najlepiej rysować na wykresach świecowych, gdyż w takiej sytuacji wykresy dają najbardziej wiarygodne sygnały. Poza tym sugeruje zaznajomić się z co najmniej kilkoma najważniejszymi formacjami świecowymi. Ze wskaźników proponuję do wymienionych przez Pana wskaźników dorzucić STS i CCI. ISPAG będzie dla Pana na początek na pewno wystarczającym narzędziem.

Pozdrawiam
Piotr Cieślak
SII
  • 0

#3 Ariel Walenko Usunięty użytkownik

Ariel Walenko Usunięty użytkownik
  • Goście

Napisany 5 styczeń 2009 - 21:19

Dobry wieczór,

Dziękuje za odpowiedź na powyższe postawione pytania.
Czekam mnie jeszcze dużo pracy, aż to wszystko zrozumiem i będą z tego pierwsze owoce.
Jednakże, taki sobie właśnie postawiłem cel i chce go osiągnąć.

Pozdrawiam serdecznie
  • 0

Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie