Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dom Maklerski X-Trade Brokers

XTB X-Trade Brokers

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Jarosław Król

Jarosław Król

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 22:22

Prosiłbym o podzielenia się opinią na temat tej usługi XTB oraz samej platformy. Kuszą niskie stawi, ale jak jest ze stabilnością, szybkoscią oraz działaniem ( rodzaj przeglądarki)?

• 0

#2 Piotr Izdebski

Piotr Izdebski

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 22:19

Witam.
Nie wiem jak w XTB, Ing Securities korzysta z takiej samej platformy. No cóż tu dodać, wykresy 3 podstawowe rodzaje, kilka wskaźników technicznych itp Ogólnie platforma oferuje niski poziom możliwości konfiguracji. Przy day tradingu szczególnie przeszkadzają poprzeczne linie reprezentujące poziomy cen, nie da się ich usunąć. Osobiście używam Sidomy tylko do składania zleceń.
Co do przeglądarki to Sidoma działa jako Java applet i jesy kompatybilna z Javą z Sun-a, w odróżnieniu do Sidomy 7, która współpracowały tylko z Javą Microsoftu i z MSIE.
XTB używa SIdomy 8 także spokojna głowa :) .

Pozdrawiam
Piotr
  • 0

#3 Adam Bednarek

Adam Bednarek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisany 25 wrzesień 2008 - 9:10

Ja właśnie zacząłem korzystać z tej platformy.
Tylko nie widzę nigdzie wyceny całości rachunku tj. ile ogólnie mam tam pieniędzy - wydaje mi się że powinno być coś takiego.
Jest pozycja "wartość portfela", ale muszę do niej dodać wartość wszystkich papierów jakie posiadam.

Również nie znalazłem codziennych rozliczeń kontraktów.
  • 0

#4 Piotr Izdebski

Piotr Izdebski

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 18:52

Witam,
W ING wygląda to tak : Zakładka Rachunek -> Stan konta, możliwe, że w XTB jest inaczej.

Pozdrawiam.
  • 0

#5 Adam Bednarek

Adam Bednarek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisany 29 wrzesień 2008 - 9:14

Witam,
W ING wygląda to tak : Zakładka Rachunek -> Stan konta, możliwe, że w XTB jest inaczej.

Pozdrawiam.

Też tak jest i właśnie tam znajduje się pozycja "wartość portfela" o której pisałem powyżej - do której muszę dodać wartość wszystkich papierów jakie posiadam.
  • 0

#6 Michał Pospieszny

Michał Pospieszny

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów
  • Miejscowość:Wronki

Napisany 2 czerwiec 2014 - 8:43

Witam serdecznie

Czy ktoś równiez dostał wypowiedzenie umowy rachunku Sidoma ?

Twierdzą że wysłali na meila 23 maja 2014 i być może jest w spamie... Sparwdziłem - nic takiego nie doszło ani do spamu ani nie ma tego w koszu.... A 30 maja przyszedł meil z przypomnieniem rozwiązania umiwy z dniem 21 czerwca - troche za krotki ten termin.

Niektórzy maja Obligacje poblokowane na czas postępowania sądowego a tu dają termin do 21 czerwca na spieniężenie swoich pozycji.

Niedługo spółki będą wypłacać dwyidendy a tu będzie trzeba wcześniej się ich pozbyć bo XTB wypowiada umowę....

• 0

#7 Michał Pospieszny

Michał Pospieszny

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 2 czerwiec 2014 - 9:44

Po skontaktowaniu się z XTB powiedzieli że można przenieść papiery do innego biura maklerskiego bezpłatnie.

Pozdrawiam

• 0

#8 Jakub Makowski

Jakub Makowski

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisany 2 czerwiec 2014 - 9:45

Ja dostałem coś takiego:

Szanowny Kliencie,

mamy przyjemność poinformować, że wprowadzamy nową platformę do handlu akcjami na GPW oraz na parkietach zagranicznych - Infront.

Infront to zaawansowana platforma, umożliwiająca bezpośredni dostęp do światowych giełd.
Więcej o Infront ›
Tym samym informujemy, że platforma Sidoma nie będzie dłużej dostępna w ofercie XTB. 

W związku z tym, w załączniku znajduje się wypowiedzenie Państwa dotychczasowej umowy umożliwiającej użytkowanie Sidoma.

Uprzejmie informujemy, że załączone wypowiedzenie zostało podpisane elektronicznie przez upoważnionego pracownika X-Trade Brokers DM S.A. Weryfikacji podpisu elektronicznego mogą Państwo dokonać przy użyciu bezpłatnych 

Nadmieniamy, że Infront to zaawansowane narzędzie do inwestowania w AKCJE na całym świecie, dlatego nie będzie ciągłości dla pozostałych instrumentów. 

Od tego momentu mogą Państwo:

1. Przenieść swoje dotychczasowe papiery akcyjne na platformę Infront.

Jak to zrobić?
1. Wypełnij dokument, który znajdziesz tutaj>>

(zostanie on automatycznie pobrany na twój komputer) 

2. Wyślij na adres dealing@xtb.pl 

oraz

2. Przenieść papiery niebędące akcjami (lub alternatywnie również te akcyjne) do innego domu maklerskiego.

Jak to zrobić?

Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta: telefonicznie: 22 201 95 60/ 22 273 99 60 lub mailowo: dealing@xtb.pl.
Dla Państwa komfortu przygotowaliśmy indywidualne konto demo Infront do wypróbowania nowej platformy już teraz.

Demo jest już aktywne i ważne przez 30 dni.

Pobierz platformę i zaloguj się poniższymi danymi dostępowymi.
Pobierz Infront na swój komputer ›
Dostęp do danych rynkowych:

Login: xxx

Hasło: xxx

Dostęp do handlu:

Login: xxx

Hasło: xxx

Instrukcja do logowania>>

Zobacz najczęściej zadawane pytania>> 

Dowiedz się więcej o Infront>>

Jeśli chcesz już teraz zacząć inwestować na Infront, otwórz rachunek TUTAJ>>.

Życzymy udanych inwestycji,
Zespół XTB
Kontakt z Działem Obsługi Klienta: 
telefonicznie: 22 201 95 60/ 22 273 99 60 
mailowo: dealing@xtb.pl

X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa, Polska, wpisana do rejestru przedsiębiorc&#243?w Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000217580, o numerze REGON 015803782, o numerze NIP 527-24-43-955, o w pełni opłaconym kapitale zakładowym w wysokości 5 869 181,75 zł.

• 0

#9 Michał Pospieszny

Michał Pospieszny

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 2 czerwiec 2014 - 9:51

Ja dostałem wypowiedzenie umowy a na infront koszty jak z kosmosu.... min. 10 euro mies.

• 0

#10 Jakub Makowski

Jakub Makowski

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisany 2 czerwiec 2014 - 9:56

10 euro miesięcznie abonamentu za plaftormę?

Ja nie miałem nic papierów u nich to nie otwierałem jeszcze infront.

• 0

#11 Alina K.

Alina K.

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 11:15

Korzystaliście już z tej nowej platformy? Warto sobie ją otwierać? Bo piszecie, że są duże koszty...

• 0

#12 Wojciech Filipek

Wojciech Filipek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 22:09

Platforma jest dobra, ale problemem może być składanie zleceń na rynek polski. Otóż po sesji nie można składać zleceń na następny dzień, a także nie można przeglądać histori transakcji, stanu portfela itp.

Za to kuszące może być granie na rynku amerykańskim, gdzie prowizje pobierane są za sztukę, a nie procentowo od wielkości transakcji.

• 0

#13 Alina K.

Alina K.

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 13:00

Jaka jest ta opłata od sztuki? Na stronie XTB nie mogę znaleźć, a nie chcę na razie otwierać bo jak kolega jakiś wyżej pisał jest abonament za platformę.

Więc jakie te opłaty od transakcji? Są opłaty za trzymanie długoterminowo? Gdybym chciała np zakupić BMW albo Google i trzymać dla dywidendy (należy mi się przez ten system?)

• 0

#14 Sebastian Siemieniak

Sebastian Siemieniak

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 0:06

Witam

Ja prawie jestem w trakcie przenoszenia akcji z xtb do dbMakler. Podobno za darmo, zobaczymy. W piatek przyjeli moją dyspozycję przeniesienia akcji, ma im to zająć trzy dni.
Nie trzeba sprzedawać akcji czy martwic sie o dywidenty. Co do posunięcia xtb odnosnie opłat to stracą pozycję lidera. Szkoda.
  • 0

#15 Wojciech Filipek

Wojciech Filipek

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 14:29

Jaka jest ta opłata od sztuki? Na stronie XTB nie mogę znaleźć, a nie chcę na razie otwierać bo jak kolega jakiś wyżej pisał jest abonament za platformę.

Więc jakie te opłaty od transakcji? Są opłaty za trzymanie długoterminowo? Gdybym chciała np zakupić BMW albo Google i trzymać dla dywidendy (należy mi się przez ten system?)

http://www.xtb.pl/Pl...je-i-oplaty.pdf

• 0

#16 Alina K.

Alina K.

Inwestor zaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 16:04

To wybór rynków spory i raczej niczego nie brakuje ale trochę drogo jednak wychodzi. Mam jeszcze zbyt mały kapitał i do tego co potrzebuję bardziej pasuje mi np oferta BOŚa.

http://www.xtb.pl/Pl...je-i-oplaty.pdf

Swoją drogą widzę, że mocno się zmieniają bo kiedyś giełda to dla XTB był chyba tylko dodatek, a teraz i poszerzają ofertę i wprowadzają opłaty (oby szła za tym jakość). Co do pozycji lidera nie wiem czy aż tak no ale sporo rachunków mieli jak tak przeglądam rankingi.

Witam

Ja prawie jestem w trakcie przenoszenia akcji z xtb do dbMakler. Podobno za darmo, zobaczymy. W piatek przyjeli moją dyspozycję przeniesienia akcji, ma im to zająć trzy dni.
Nie trzeba sprzedawać akcji czy martwic sie o dywidenty. Co do posunięcia xtb odnosnie opłat to stracą pozycję lidera. Szkoda.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: XTB, X-Trade Brokers