Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Profesjonalny Inwestor 2008

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Katarzyna Mazan

Katarzyna Mazan

Inwestor średniozaawansowany

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 8:49

Witam serdecznie,

znane są już miejsce i data konferencji Profesjonalny Inwestor. Tegoroczna konferencja odbędzie się w Turystycznej Perle Bałtyku, Hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach w dniach 28-30 listopada 2008r.
Konferencja Profesjonalny Inwestor jest typowo szkoleniowym wydarzeniem, poświęconym przede wszystkim praktycznym aspektom inwestowania na rynku kapitałowym.

W programie między innymi:

1. Kilkanaście wykładów warsztatowych o tematyce giełdowej:
Analiza techniczna
Analiza fundamentalna
Psychologia inwestowania
Strategie inwestycyjne
Makroekonomia
Międzyrynkowa analiza techniczna (waluty, surowce, giełdy, dane makro – powiązanie rynków)

2. Panele dyskusyjne dotyczące:
Bieżącej sytuacji giełdowej na świecie
Atrakcyjności sektorowej spółek giełdowych
Atrakcyjności wycen polskich spółek giełdowych

Wkrótce na stronie pojawi się szczegółowy program, cennik oraz formularz zgłoszeniowy.

Katarzyna Mazan
(SII)
  • 0

#2 Dorota Wylon

Dorota Wylon

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 sierpień 2008 - 8:56

Witam,
na stronie internetowej SII dostępny jest już cennik konferencji Profesjonalny Inwestor. Już wkrótce pojawi się także dokładny program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy na konferencję! Liczba miejsc ograniczona.

Dorota Wylon
(SII)
  • 0

#3 Piotr Kluza

Piotr Kluza

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 11:17

Martwi mnie brak na tej konferencji oraz Wall Street praktyków rynku-czytaj inwestorów osiagających rzeczywiste znaczne sukcesy na rynku grając własnymi pieniędzmi a drażnią mnie trochę wykładowcy w stylu "mistrzów rynku" ,którzy albo zarzadzają cudzymi pieniędzmi albo piszą analizy za które nie ponoszą odpowiedzialności.

Tacy wykładowcy nie doświadczają zawrotów głowy ani stresu związanego z koniecznością zamieszkania w przytułku dla bezdomnych z powodu utarty własnych zainwestowanych pieniędzy,gdy podejmie się kilka złych decyzji inwestycyjnych.
  • 0

#4 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisany 21 listopad 2008 - 14:06

Martwi mnie brak na tej konferencji oraz Wall Street praktyków rynku-czytaj inwestorów osiagających rzeczywiste znaczne sukcesy na rynku grając własnymi pieniędzmi a drażnią mnie trochę wykładowcy w stylu "mistrzów rynku" ,którzy albo zarzadzają cudzymi pieniędzmi albo piszą analizy za które nie ponoszą odpowiedzialności.

Tacy wykładowcy nie doświadczają zawrotów głowy ani stresu związanego z koniecznością zamieszkania w przytułku dla bezdomnych z powodu utarty własnych zainwestowanych pieniędzy,gdy podejmie się kilka złych decyzji inwestycyjnych.

Wiem, znam ten problem, bo sam bym tak chciał. Proszę mi wierzyć, że to nie jest takie proste. To jest bardzo trudne do wykonania, znaleźć człowieka, który stanie przed widownią i powie: "Proszę bardzo tu jest mój PIT giełdowy z zeszłego roku, a zrobiłem to tak".

Michał Masłowski
SII
  • 0

#5 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 22 listopad 2008 - 16:52

Witam serdecznie,

W moim odczuciu to jest jednak trochę inaczej. Brak upubliczniania pit-ów nie traktowałbym na równi z brakiem inwestorów praktyków operujących swoją kasą za równo w śród uczestników jak i prowadzących prezentację to moim
zdaniem za duże uogólnienie.
Oczekiwanie co do marzeń by znalazła sie osoba i jak to Pan Michał obrazowo określił pokazała swój Pit i opowiedziała jak do tego doszło jest na pewnym etapie powszechne, ale dla tej potencjalnej drugiej strony nieopłacalne. Nie opłacalne
pod wieloma względami, a nawet bardzo wieloma, przy czym za najmniej ważny element uznał bym kwestie pieniężne
czy gratyfikacji.
Wracając jeszcze do Pit-u. Nasz kolega Jarek dużym wysiłkiem i co dziennym mozołem komentuje nam sytuację na "żywca" na futach. Do końca roku podatkowego już nie daleko, hipotetyczny pit dla treningu, na podstawie prezentowanych danych możemy sobie wystawić i uznać go za publiczny. Tylko proszę nie oddawać go do US :rolleyes:

Pozdrawiam
  • 0

#6 Piotr Kluza

Piotr Kluza

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 15:30

Wiem, znam ten problem, bo sam bym tak chciał. Proszę mi wierzyć, że to nie jest takie proste. To jest bardzo trudne do wykonania, znaleźć człowieka, który stanie przed widownią i powie: "Proszę bardzo tu jest mój PIT giełdowy z zeszłego roku, a zrobiłem to tak".

Michał Masłowski
SII

No właśnie i tu pojawia się pytanie-jaki zysk wykazany w PIT byłby wystarczajacy do prowadzenia szkoleń jako praktyk osiagający sukcesy na rynku a jaka wielkość zysku byłaby najbardziej pożądana przez uczestników szkoleń ?

Może SII przeprowadzi jakies badanie lub ankietę na ten temat-okazja się nadarza już podczas najbliższej konferencji "Profesjonalny Inwestor".

A może któryś z wykładowców tego szkolenia wyjdzie przed szereg i zaprezentuje swojego PITa :)
  • 0

#7 Tadeusz Chrostek

Tadeusz Chrostek

Drugi Warren Buffet

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisany 24 listopad 2008 - 18:45

Temat na sondaż, czy ankietę wydaje się ciekawy :rolleyes: . Czy ktoś pokaze PITa :rolleyes: , oto jest pytanie.

Pozdrawiam.
  • 0

#8 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 21:05

No ok, jest jeszcze parę dni do konferencji, spróbuję coś zaplanować.
Tak czy inaczej, to z praktyków będzie np. Kamil Jaros. On z tego co wiem, to nie tylko pisze jak inwestuje, ale faktycznie jest praktykiem z krwi i kości.

Pozdrawiam
Michał Masłowski
SII
  • 0

#9 Piotr Kluza

Piotr Kluza

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 12 postów

Napisany 3 grudzień 2008 - 8:57

Już po konferencji "Profesjonalny Inwestor" .Michale czy przeprowadziliśce tą ankietę a jeżeli tak to jakie są jej wyniki.

Ciekaw jestem też kiedy będzie relacja z tej imprezy ?

Pozdrawiam
  • 0

#10 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 8 grudzień 2008 - 13:00

Już po konferencji "Profesjonalny Inwestor" .Michale czy przeprowadziliśce tą ankietę a jeżeli tak to jakie są jej wyniki.

Nie zrobiliśmy, przyznaję się od razu, że byliśmy wszyscy tak zabiegani, że nie miałem już do tego głowy.

Ciekaw jestem też kiedy będzie relacja z tej imprezy ?

Taką bardzo zwięzłą zamieściliśmy tutaj,. Szersza relacja będzie w styczniowym Akcjonariuszu.
Już za chwilę zamieścimy na stronie wykłady z konferencji i zdjęcia.

Michał Masłowski
SII
  • 0

#11 Michał Masłowski (SII)

Michał Masłowski (SII)

Drugi Warren Buffet

• Administrators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 12:18

Zrobiłem stronę z galerią zdjęć.