Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zarabianie na światowym głodzie ...

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Piotr Izdebski

Piotr Izdebski

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 13:17

Witam.

Po pierwsze przepraszam za ten przewrotny tytuł postu, ale troszkę to tak wygląda. Co sądzicie o zainwestowaniu w towary rolne ? Jeśli chodzi o mnie to podjąłem już decyzję :) . Poddam pod rozwagę następującą (krótką) projekcję dotyczącą zbóż :

1. Na świecie znacznie wzrasta konsumpcja mięsa, głównie w krajach bardzo szybko rozwijających się.
2. Do wyprodukowania 1 kg wieprzowiny potrzeba około 5 kg paszy, 1 kg wołowiny ok. 8 kg paszy.
3. Kraje zachodnie ( czyt. wysoko rozwinięte ) gnębi nie problem głodu lecz cen płaconych za energię. Więc co robią te kraje - dywersyfikują źródła energii , pod
szyldem dbałości o środ. naturalne stawiają na biopaliwa.
4. Biopaliwa wytwarzane są w większości z kukurydzy.
5. Rolnicy zacznie zmniejszają areały obsiewane pszenicą, soją itp. w zamian drastycznie zwiększając uprawy kukurydzy.
6. Zapasy pszenicy w USA są najniższe od dziesięcioleci (Forbes).
7. Mięsko i chlebek trzeba z czegoś produkować, tak ?

Pozdrawiam
Piotr
  • 0

#2 Mariusz Wojdyna

Mariusz Wojdyna

Początkujący Inwestor

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:39

Brzmi ciekawie, nie chodzi tu jednak o zarabianie na głodzie ale na ludzkiej potrzebie jedzenia i picia :-)

Chyba zacznę obserwować kukurydzę :-)
  • 0

#3 arjaq

arjaq

Doświadczony inwestor, który niejeden krach już przeżył

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 69 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisany 25 kwiecień 2015 - 11:35

Ja patrzę, ze jest na forexie dobra okazja kupować dolar nowozelandzki po spadku ceny drobiu. NZD ma silny trend wzrostowy, a jest mocno uzależnione m. in. od ceny drobiu. Stąd po spadku ceny drobiu i tym samym NZD na NZD/USD następuje z reguły wystrzał w górę. Dodatkowo część brokerów płaci dodatni swap za trzymanie długiej na NZD, co przy trendzie wzrostowym jest dodatkowym argumentem na trzymanie.

• 0