Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Zawartość Tobiasz Maliński

Znaleziono 1 napisanych przez Tobiasz Maliński (Wyszukiwanie ograniczone z 28-maj 17)


Według typu zawartości

Zobacz tego użytkownika

Sortuj według                Porządek  

#582 Instrumenty pochodne - strach, czy wyzwanie?

Napisany przez Tobiasz Maliński na 3 marzec 2008 - 16:25 w Instrumenty pochodne

Czy uważacie, że warto ulokować nieznaczną część swoich oszczędności np. w kontraktach terminowych na indeksy?


Oczywiście, że warto. Najpierw jednak proponowałbym dobrze poznać analizę techniczną. Tak naprawdę gra na rynku terminowym opiera się na takich samych podstawach AT jak na rynku kasowym. To jest naprawdę łatwe, wiem co mówię. Odrobina samodyscypliny i można zarabiać, zarabiać i jeszcze raz zarabiać. Co do nieznacznej kwoty pieniędzy......jaka ilość wg pana byłaby nieznaczną ilością pieniędzy zainwestowanych w futures? Ja przyjąłem dość ostrożną w strategię inwestycyjną w porównaniu z innymi graczami terminowymi. Przyjmuję, że jeden kontrakt futures przypada na 10 000 zł. Czyli jeśli mam na rachunku 10 000 zł to otwieram pozycję tylko w jednym kontrakcie. Jak zarobię kolejne 10 000 zł to będę mógł otwierać pozycję w dwóch kontraktach itp. Można powiedzieć, że to powolny proces gromadzenia kapitału, ale wcale tak nie jest. Dźwignia wbudowana tylko w jeden kontrakt daje możliwości zarabiania bardzo konkretnych sum. Taka strategia inwestycyjna nie dopuszcza do Margin Call (szczerze mówiąc trzeba byłoby być naprawdę gapiowatym graczem, żeby otrzymać margin call od maklera stosując zasadę 1 kontrakt na 10 000 zł).

Pozdrawiam.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie