Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Skocz do zawartości


Treść o najwyższej reputacji


#3230 REDAN S.A. prwanokarna ochrona inwestoró indywidualnych

Napisany przez Andrzej DC na 15 czerwiec 2016 - 11:40

Witam Serdecznie

 

Polecam artykuł mówiący jak w sposób prawnokarny można odzyskać środki stracone w wyniku zaniżonej wyceny wezwania do sprzedaży akcji REDAN. S.A.

 

http://przestepczosc...dzie-redan-s-a/

 

Pozdrawiam

Andrzej Dobrzyniecki - Cartier


 • 1


#2948 mostostal warszaw

Napisany przez Jan Gnoiński na 27 kwiecień 2015 - 18:44

Z tą ilością spraw w sądach, którą aktualnie prowadzą ja bym jeszcze sporo poczekał.


 • 1


#2886 CI Games SA (CityInter, CIG)

Napisany przez James na 24 luty 2015 - 20:57

DLC 3 marca

 

http://steamcommunit...73009256227130/

 

 

cena 7.99 USD/EUR


 • 1


#2847 Dom Maklerski BOŚ

Napisany przez stonoga na 19 styczeń 2015 - 22:44

To może ja doleję jeszcze oliwy do ognia. Do BOŚ trafiłem z koniecznosci, z zamkniętego KBC. I jest to... żeby to obrazowo ująć, jak zamiana mercedesa - takiego drogiego i nowego na stare cinquecento. W pewnym sensie nie ma się za bardzo co czepiać - i to jedzie i tamto też. Jestem jednak doświadczonym grajkiem, można powiedzieć nawet bardzo i mógłbym wymieniać całą litanię podobnych do kolegi zarzutów wobec Bossa, ale nie widzę sensu. Oni są głusi na sugestie, które zresztą przedstawiałem za pomocą corocznej ankiety SII. Broker nie ma nawet forum (na wzór mBanku) gdzie klient mógłby się wyżalić czy zaproponować jakieś usprawnienia... najwyraźniej w ogóle im nie zależy. Konkurencja, poza DM Deutsche Banku i DeGiro, które za sprawą prowizji odstają na plus wcale zresztą nie jest lepsza. Wypisz wymaluj PRL - biurokracja, braki i drożyzna. Świetnie zdaję sobie sprawę z tego, że usługi maklerskie dla detalu to w PL orka na ugorze z racji niewielkiej liczby klientów i to przeważnie ubogich, ale jak nie będziecie się uczyć od choćby KBC to w końcu zeżrą was za przeproszeniem "rumuńskie wersje dyskontu Lidl" typu DeGiro, bo oferują prawie to samo co wy tylko dużo taniej! Oczywiście, że w przeciągu ostatnich lat nic się nie zmieniacie... ale kto się nie rozwija ten się cofa. KBC wycofał się z rynku bo miał mało klientów i skoncentrował się na dochodowej obsłudze klientów instytucjonalnych, ale wy macie ich dużo i nadal na nim jesteście. To jednak sytuacja przejściowa (patrz: DeGiro). Co w zasadzie stoi na przeszkodzie żeby jakieś duże polskie biuro oferowało dokładnie to samo co zamknięty KBC? Przecież to jest jedynie kwestia zacieśnienia współpracy. BOŚ i jego "współpraca" z KBC to jakaś szkaradna karykatura. Dla wyjaśnienia: jestem już na wylocie z BOŚ, stopniowo przenoszę środki i papiery do wyżej wymienionych, a obligacje Catalyst do CDM Pekao.

 

A co do DeGiro to w aspekcie bezpieczeństwa akurat stoi wyżej niż polskie biura maklerskie, bo "fundusz inwestycyjny" na wolne środki to nic innego niż wspólne, skromnie kapitalizowane konto klientów poza strukturami brokera. Tak samo gdy on (odpukać) zbankrutuje, to zgodnie z holenderskim prawem do masy upadłościowej nie wchodzi majątek klientów. Jest to oddzielone od majątku brokera. Jedynie "kwestia pożyczania akcji" pełna jest niedomówień i może budzić niepokój. 


 • 1


#2818 CI Games SA (CityInter, CIG)

Napisany przez James na 18 grudzień 2014 - 21:24

Gra Lords of the Fallen otrzymała nagrodę dla najlepszej gry akcji roku 2014.

 

https://twitter.com/Deck13_de

Best Action-Game @ #DEP2014


 • 1


#2649 Klienci DM IDM S.A.

Napisany przez krzysztof@tdm.com.pl na 16 wrzesień 2014 - 21:51

Witam,

 

szukamy klientów AM IDM S.A.,  którzy zapłacili za nieistniejące obligacje serii BD Ganta. Były też niewykupione obligacje Callatravy, TRUST - plus, te chociaż istniały na rachunkach. Grupa próbuje się zebrać na:  http://bit.ly/idmsa-poszkodowani


 • 1


#2587 Libertarianizm czyli dlaczego Janusz KM

Napisany przez Szymon Bartnik na 27 sierpień 2014 - 13:22

Niesamowite jak w ostatnim czasie zaktywizowali się zwolennicy JKM :) 

 

Również zgadam się z Bartoszem Kaniewskim. Wiele pomysłów jest ciekawych, ale są w taki sposób przekazane, albo tak odrealnione, że ciężko by było je wcielić w życie. 

Brakuje w tym wszystkim mocnego stąpania po ziemi.


 • 1


#2347 Capital Market Games (CMG)

Napisany przez Marcin Glądała (SII) na 9 lipiec 2014 - 9:24

Witam Panie Jacku,

 

Do udziału w Capital Market Games uprawnieni są również inwestorzy indywidualni, członkowie SII. Igrzyska mają na celu integrację całego środowiska giełdowego, z tego względu na boiskach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem nie może zabraknąć inwestorów indywidualnych. Do zobaczenia w Zakopanem!

 

Poniżej zamieszczam link do oficjalnej strony zawodów, na której będzie mógł Pan wysłać zgłoszenie:

 

http://www.capitalma...y/indywidualne/

 

W razie pytań, zapraszam do kontaktu.

 

Marcin Glądała

tel.: (+48) 71 332 95 60

email: mgladala@sii.org.pl


 • 1


#2307 Capital Market Games (CMG)

Napisany przez Jakub Ciepiela na 3 lipiec 2014 - 13:08

Chciałbym poinformować forumowiczów o nowym projekcie pt. Capital Market Games. Nowej bo w tym roku dopiero druga edycja ale już w poprzednim roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dlatego działamy dalej!

 

19-21 września 2014 r. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zapraszamy wszystkie osoby związane z rynkiem kapitałowym do rywalizacji sportowej podczas II edycji Capital Market Games.

 

Czym jest CMG? To kilkanaście dyscyplin sportowych, kilkuset uczestników, 3 dni rywalizacji i zabawy.

 

Po więcej zapraszam wszystkich na stronę http://www.capitalmarketgames.pl/

 

Poniżej krótki filmik jak to było w tamtym roku.

http://youtu.be/7jrQggWSPNo


 • 1


#2280 Wybór rachunku maklerskiego

Napisany przez Lekhu na 1 lipiec 2014 - 14:00

Z mojej strony napisać mogę tylko o DM ING oraz DM BOŚ:

 

W jednym i drugim dla członków SII jest dostępna opcja rachunku bezpłatnego.

Jeszcze rok temu w ING nie było żadnej aplikacji mobilnej, a aplikacja Sidoma Online była dla mnie kłopotliwa w codziennym użytkowaniu z uwagi na niestabilność pracy.

W DM BOŚ jest aplikacja mobilna, ale tylko w opcji rachunku płatnego. Minusem jest jednak to, że nie posiada ona opcji składania zleceń wg informacji na stronie bossa.pl.

 

Tak, czy inaczej DM BOŚ posiada dobrą ofertę edukacyjną oraz rozbudowany dział analiz i rekomendacji. Zajmuje wysoką pozycje w ostatnim rankingu biur maklerskich (2014?).


 • 1


#2267 Wybór rachunku maklerskiego

Napisany przez Alina K. na 1 lipiec 2014 - 0:26

Po pierwsze SII nie ma zniżki na mBank. Była wcześniej ale niema niestety. W innym wątku był poruszany ten temat. Co do reszty to wcześniej poleciłabym xtb bo było bez opłat, niska prowizja i duża platform również mobilnych ale ostatnio zmienili platformę i są spore opłaty. Ofertę bośa przeglądałeś?


 • 1


#2178 PKP CARGO SA (PKPCARGO, PKP)

Napisany przez Jakub Ciepiela na 17 czerwiec 2014 - 13:24

Wczoraj kilka minut przed 20 pojawił się komunikat o rozpoczęciu sprzedaży przez PKP S.A. prawie 1/3 posiadanych akcji PKP Cargo. Dzisiaj pojawił się nasz komentarz do tej informacji. Polecam się zapoznać i zapraszam na forum.


 • 1


#2168 Wallstreet 18

Napisany przez Michał Masłowski (SII) na 17 czerwiec 2014 - 8:27

Coś około 1000 wszystkich osób na obiekcie.


 • 1


#2145 Inwestowanie Zagranicą

Napisany przez goldman fish na 11 czerwiec 2014 - 22:21

prawdopodobnie nie będziesz mogl zalozyc rachunku inwestycyjnego w zadnym banku zagranicznym nie bedac tam rezydentem, ja chciałem ,  zalozyc konto w jednym z banków w UK i okazało się to niemożliwe bank musi cie zweryfikować i mieć dane teleadresowe. Ja miałem rachunek inwestycyjny w banku KBC ale on zwinal dzialanosc w Polsce konto nazywalo się  E MAKLER i miało  wielowalutowy rachunek gdzie swobodnie moglem wymieniac waluty jak na foreksie  miałem dostep do wszystkich praktycznie rynkow w Europie byłem nawet zadowolony z tej platformy w czasie rzeczywistym widziałem kwotowania akcji .Teraz mam rachunek w Domu Maklerskim WBK nie jest to mistrzostwo swiata ale jakos działa i nie ma problemu z inwestowaniem na DAX czy FTSE do tego musisz mieć przypisane konta walutowe , najlepiej gdyby były powiazane z rachunkiem bankowym w  WBK


 • 1


#2084 AMBRA SA (AMBRA, AMB)

Napisany przez AMBRA S.A. na 15 maj 2014 - 17:27

Szanowni Państwo,

Jeszcze raz dziękujemy za bardzo aktywny udział w dzisiejszym czacie.

Czekamy na dodatkowe pytania do Zarządu AMBRA S.A.

Pozdrawiamy serdecznie!


 • 1


#1980 Ranking Domów Maklerskich

Napisany przez Jakub Ciepiela na 16 kwiecień 2014 - 11:55

Jeśli zastanawiasz się nad otwarciem pierwszgo/nowego rachunku i szukasz odpowiedniej instytucji to zachęcam do zapoznania się z rankingiem DM z 2013 rok


 • 1


#1979 Niższa prowizja

Napisany przez Jakub Ciepiela na 16 kwiecień 2014 - 11:51

Wszystkie instytucje w ramach których jako członek SII otrzymacie niższą prowizję znajdziesz tutaj.

 

Przypominam, że jeśli założyliście rachunek, a dopiero później wstąpiliście do SII to również przysługuje Wam niższa prowizja. Należy zgłosić fakt przynależności do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, a DM po pozytywnej weryfikacji przyzna prawo do korzystniejszej oferty.


 • 1


#1976 Propozycje zmian

Napisany przez Krzysztof Kosz (SII) na 15 kwiecień 2014 - 13:59

Dziękuję za zwrócenie uwagi na tę niedogodność. Poprawiliśmy funkcjonalność logowania tak żeby działała analogicznie jak w serwisie. Czyli jeśli logowanie jest wywołane z wątku lub z subforum to po zalogowaniu przeglądarka tam wraca żeby łatwiej było się wypowiedzieć w danym miejscu. Jeśli logowanie będzie wywołane ze strony głównej forum to zalogowane osoby z aktywnym dostępem do forum zobaczą swoje ustawienia konta na forum a pozostałe stronę główną forum. Przy wylogowaniu zawsze serwujemy stronę główną serwisu.
#1926 Wybór ZUS a OFE?

Napisany przez Jakub Ciepiela na 7 kwiecień 2014 - 12:33

Jeszcze raz o wyborze ZUS czy OFE... świetny tekst pokazujący o co idzie walka. Globalnie to duże środki i być albo nie być dla niektórych PTE ale dla mnie/nas pojedynczo to kilka złotych...

 

Z ciekawości zapytam... wiecie ile cała ta operacja kosztowała? Czy to nie jest przypadkiem tak, że całościowo przygotowanie tej reformy, która nie jest najkorzystniejsza dla obywateli: analizy społeczne, przeszkolenie pracowników ZUS i innych urzędników itd to grube miliony?


 • 1


#1796 Apator SA (Apator, APT)

Napisany przez Rafał Irzyński SII na 10 marzec 2014 - 10:15

Przedstawiciele spółki zapowiadają w strategii dwucyfrowe dynamiki wzrostu wyniku EBITDA. Strategia jest rozpisana na 6 lat, dając w efekcie 2-2,5x wyższy wynik EBITDA niż za 2013. Przychody mają przekroczyć 1,5 mld zł.

Cały czas rośnie im rentowność i to wynikająca z działalności operacyjnej, a nie z one-offów.

Pomóc we wzroście skali biznesu ma zdecydowanie przejęcie Elkomtechu. Apator określa to jako uzupełnienie brakującego ogniwa w grupie. Przypomnę, że spółka ta jest silna w zakresie automatyzacji sieci energetycznych i jest chwalona (Elkomtech) nawet przez konkurentów.

Dodatkowo zarząd zadeklarował co najmniej 0,6 zł dywidendy na akcję. Zaliczkowo pierwsze 30 groszy zostało wypłacone przed Świętami Bożego Narodzenia w zeszłym rok. Jednak patrząc na obecną cenę akcji (ok. 40 zł) wskaźnik dywidendy nie należy do najwyższych na rynku. Bardziej trzeba więc patrzeć na perspektywy wzrost kursu akcji.

Na tę spółkę należy patrzeć jako pioniera w rozwiązaniach dotyczących inteligentnych sieci, a nie tylko inteligentnych liczników. To na kompleksowych rozwiązaniach najprawdopodobniej będą w przyszłości najwyższe marże. Same liczniki dadzą wolumen, ale nie zyski.


 • 1